Jak podaje portal "Super Express", choć wielu polskich seniorów otrzymuje bardzo niskie świadczenia, pobierany jest od nich podatek. Być może już niebawem ulegnie to zmianie. Z doniesień wynika, że Jarosław Kaczyński pracuje nad planem wprowadzenia emerytur bez podatku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zmiany nie obejmą wszystkich seniorów.

Rewolucje w emeryturach?

Jarosław Kaczyński ma szykować rewolucyjne zmiany w świadczeniach emerytalnych. To coś, na co seniorzy czekali od bardzo dawna - zniesienie opodatkowania emerytur. Dla seniorów oznaczałoby to wyższe świadczenia emerytalne. Szczegóły rozwiązań nie są jeszcze znane.

Pieniądze/ YouTube @Aktualności 360

Zdaniem dziennikarzy portalu "Okopress" ma to być sposób na wygranie przez Prawo i Sprawiedliwość kolejnych wyborów i niejako rozwiązać problemy, z jakimi boryka się obóz Zjednoczonej Prawicy.

Wskazuje to na fakt, że partia władzy przestała na razie szukać sposobu na pozyskanie elektoratu w młodszych grupach wiekowych, zwracając się przede wszystkim do swoich wiernych wyborców. Zdaniem "Okopress", premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński doszli do wniosku, że najsilniejszym argumentem są pieniądze w kieszeni.

Jarosław Kaczyński/ YouTube @Rmf Fm

Z nieoficjalnych informacji dotyczących projektu wynika, że zniesienie podatku dotyczyć ma tylko części świadczeń wypłacanych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zwolnione z podatku miłyby być świadczenia nie przekraczające 2500 zł. Szczegóły mają zostać przedstawione 20 marca w czasie konwencji online.

Jak oceniacie wprowadzenie takiego rozwiązania?

To też może cię zainteresować: Szczere wyznanie księcia Harrego o księciu Williamie. Wielki konflikt w rodzinie królewskiej. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kim z zawodu jest Maryla Rodowicz? Wokalistka ma ciekawe wykształcenie. To może zaskoczyć

O tym się mówi w Polsce: Sprawą 3-letniej Hani z Kłodzka żyła cała Polska. W sieci pojawiło się porażające nagranie z aresztu, do którego trafił Łukasz B.

O tym się mówi się na świecie: