Jak podaje portal "Super Express", 77-letni Lech Wałęsa coraz częściej w swoich wpisach odnosi się do kresu swojego życia. Ostatnio w swoich mediach społecznościowych zamieścił post dotyczący własnego nekrologu. Co w nim napisał?

Lech Wałęsa mówi o swoim nekrologu

Lech Wałęsa ma 77 lat i coraz częściej wraca nie tylko do swojej przeszłości, ale także mówi o rzeczach ostetecznych. Częstym tematem jego postów są jego zasługi, związane z przewodniczeniem NSZZ "Solidarność", sprawowaniem urzędu Prezydenta RP, czy otrzymaniem Pokojowej Nagrody Nobla.

Nie ma wątpliwości, że zaawansowany wiek i choroby sprzyjają smutnym refelksjom dotyczącym własnego przemijania. Lech Wałęsa od dwóch dekad zmaga się z cukrzycą, cierpi na chorobę wieńcową i nadciśnienie. Nic dziwnego, że legendarny przywódca "Solidarności" coraz częściej mówi o nieuchronności końca.

W poście zamieszczonym w mediach społecznościowych w niedzielę 7 marca Lech Wałęsa napisał: "Nekrolog będzie długi. To nie ja pisałem bez pytania i zgody encyklopedia. polski działacz związkowy, opozycjonista demokratyczny i polityk, drugi prezydent III RP".

Wiele osób nie wiedziało, jak zareagować na wpis Lecha Wałęsy, który w swoim wydźwięku był dość dramatyczny. Znalazły się jednak osoby, które znalazły słowa. Jeden z komentujących, postanowił podziękować Lechowi Wałęsie za wszystko, co zrobił dla Polaków, podkreślając wielkie dokonania legendy "Solidarności". Inna użytkowniczka mediów społecznościowych zapytała co to za nekrolog, skoro muszą się spotkać w Gdańsku?

Co sądzicie o ostatnim wpisie Lecha Wałęsy?

To też może cię zainteresować: Wychodzą na jaw kolejne fakty odnośnie wywiadu Meghan Markle u Oprah Winfrey. To coś, czego nie zobaczy się w telewizji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agnieszka Hyży pokazała swoją teściową i opowiedziała o relacji z nią. Czy kobieta jest podobna do popularnego syna, Grzegorza Hyżego

O tym się mówi: Wybrano polski film wszech czasów. Wyniki rankingu są naprawdę zaskakujące