Jak podaje portal "Jastrząb Post", na podstawie ankiet zorganizowano ranking najlepszych polskich filmów. Okazuje się, że rodacy najczęściej za swój ulubiony film uznawali np. "Zimną wojnę", "Seksmisję", "Samych swoich" czy "Chłopaki nie płaczą". Która produkcja została uznana za kultową? Wybór jest dość nieoczywisty. Chodzi o film Marka Koterskiego "Dzień świra". Wygranej pogratulował ojcu Misiek Koterski.

Jak mój Tatuś zrobi film to nie ma chu*a we wsi „Dzień Świra” został wybrany przez Polaków filmem wszech czasów. Gratuluje Marek Koterski. Pozamiatałeś. ”Uniwersytet SWPS przygotował raport, którego celem było wyłonienie najlepszego polskiego filmu wszech czasów. „Dzień świra” w reżyserii Marka Koterskiego został zwycięzcą, a tuż za nim znalazł się jeden z nominowanych do Oscara polskich tytułów – „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Badanych poproszono między innymi o wskazanie polskiego filmu wszechczasów. Najczęściej podawanym tytułem i to niezależnie od grupy badanych, okazał się „Dzień świra” Marka Koterskiego. Na podium znalazły się także „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego i „Bogowie” Łukasza Palkowskiego. Pierwsza szóstka najlepszych polskich produkcji prezentuje się następująco: „Dzień świra”, „Zimna wojna”, „Bogowie”, „Seksmisja”, „Chłopaki nie płaczą”, „Sami swoi” Dziękujemy Misiek Koterski

Przy okazji tworzenia raportu skupiono się na badaniu, jak kino wpływa na ludzkie życie i jak często Polacy chodzą na seanse.

Mniej więcej raz w miesiącu polskie kino ogląda 18,8 proc. badanych. Wąskie grono respondentów zadeklarowało, że ogląda polskie filmy codziennie (5,3 proc.) lub mniej więcej raz w tygodniu (7,8 proc.) – więcej osób nigdy nie chodzi do kina na polskie filmy (13,4 proc.). Filmy zagraniczne w kinie są oglądane z podobną częstością. Najmniej osób korzysta z filmów zakupionych lub wypożyczonych na płytach: ponad połowa Polaków nigdy nie ogląda w ten sposób filmów polskich (53,5 proc.) lub zagranicznych (54,2 proc.)

To również może Cię zainteresować: Kim Z Zawodu Jest Maryla Rodowicz? Wokalistka Ma Ciekawe Wykształcenie. To Może Zaskoczyć

Zobacz także: Kamil Stoch Ma Ogromny Powód Do Radości. Ogłosił Radosną Nowinę I Posypały Się Gratulacje