Temat dopłat dla mediów publicznych jest mocno dyskusyjny – już od dawna mówi się o burzy wokół ich wysokości. Wszystko dlatego, że od 2019 roku dopłaty dla Telewizji Polskiej to 1,95 miliarda złotych rocznie.

Tłumaczy się to jako „rekompensatę abonamentową”. Patrząc na ostatnie „fikołki” stacji i stronniczo prezentowane materiały, wielu Polaków zastanawia się, na co przeznaczane są pieniądze z podatków – ba, pojawił się nawet popularny hashtag #zmoichpodatkow.

Jacek Kurski. Źródło: Youtube Według Raczyńskiej
Jacek Kurski. Źródło: Youtube Według Raczyńskiej

Jacek Kurski o dopłatach dla Telewizji Polskiej

Okazuje się jednak, że Jacek Kurski jest innego zdania niż większość rodaków. Prezes TVP uważa, że mediom publicznym należą się pieniądze – co prawda nie takie, ale… większe. Pikio ujawnia, co dokładnie powiedział.

Zdaniem prezesa TVP pieniądze, które zamiast np. na onkologię przeznacza się na TVP, to dobrze wydane środki. Ba, Jacek Kurski poszedł o krok dalej w swoich opiniach.

Tylko w 2019 roku TVP poza dopłatą z budżetu państwa dostało 330 mln zł z abonamentu RTV. Władze stacji są jednak dość rozrzutne – ponad 15 milionów złotych przeznaczono na nagrody dla pracowników stacji oraz członków zarządu.

Jacek Kurski/screen YouTube @TVP Info
Jacek Kurski/screen YouTube @TVP Info

Jacek Kurski przekonuje, że rekompensata jest niezbędna dla „niezakłóconego funkcjonowania telewizji publicznej”, ponieważ nie każdy płaci abonament i nie każdy musi to robić. Zdaniem prezesa TVP jest to obowiązek państwa.

Jacek Kurski dodaje, że „gdyby ustawa działała prawidłowo”, to kwota, którą państwo przekazuje TVP, powinna wynosić jeszcze więcej – niemal 3,5 miliarda złotych. Twierdzi, że panują opinie, iż „te 2 mld zł są kosmicznym poświęceniem ze strony państwa”, natomiast jest to „obowiązek państwa”.

Też tak sądzicie? Myślicie, że finansowanie mediów publicznych jest ważniejsze niż wspieranie choćby onkologii, jak proponowała opozycja?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BADANIE USG ODMIENIŁO ICH ŻYCIE NIESPODZIEWANĄ WIADOMOŚCIĄ. ZANIEMÓWIŁ NAWET LEKARZ. WZRUSZAJĄCA HISTORIA PIERWSZEJ TAKIEJ SYTUACJI W CAŁYM KRAJU

O tym się mówi w Polsce: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA TYCH, KTÓRZY NA FARMACEUTYKI WYDAJĄ KROCIE. MOŻNA OTRZYMAĆ NAPRAWDĘ SPORY ZWROT ZA LEKI. JAK SIĘ O NIEGO STARAĆ

O tym się mówi na świecie: TO BYŁA NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCA WIADOMOŚĆ W JEJ ŻYCIU. KOBIETA DZIEŃ PO TYM JAK DOWIEDZIAŁA SIĘ O CIĄŻY, URODZIŁA DZIECKA. JAK TO MOŻLIWE

Z życia gwiazd: MIKOŁAJ ROZNERSKI ODCHODZI Z „M JAK MIŁOŚĆ”? JEST KOMENTARZ GŁÓWNEGO ZAINTERESOWANEGO. FANI ZOBACZĄ GO W INNYM POPULARNYM SERIALU