Według CBOS, 95 proc. Polaków to katolicy. Polacy stają się coraz bardziej świadomym narodem i chcą decydować o sobie samodzielnie. Wielu rezygnuje z przynależności do kościoła i z chrzczenia swoich pociech. Przez wiele lat bywało tak, że na chrzest naciskali bliscy. Młodzi rodzice nie chcąc się przeciwstawiać matkom i babkom chrzcili dzieci choć sami nie praktykowali wiary. Wreszcie coś się zmieniło. Ludzie zaczynają rozumieć, że wiara nie jest czymś, do czego zmusili najbliżsi a własnym wyborem. Polacy decydują się na apostazję.

Najczęściej na apostazję decydują się ci, którzy zostali wprowadzeni do społeczności chrześcijańskiej bez własnej zgody. Kiedy dorastają i stają się świadome praw, przywilejów i obowiązków związanych z wiarą, decydują się na opuszczenie społeczności.

Od pewnego czasu kościoła Polsce nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Przypadki pedofili, kolesiostwa czy nietykalności a także zaangażowania kościoła w życie polityczne skutecznie odstraszyło wiernych.

Apostazja
Apostazja

Apostazja za przelew?

Pewien ksiądz z województwa mazowieckiego postanowił przekuć tak ważną decyzję, jaka jest apostazja w biznes. Duchowny z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku żąda przelewu za otrzymanie wypisu z Kościoła.

Wierny, ktory chcioal opuscic spolecznosc chrzescijanską w swoim akcie apostazji napisał, że "dalsza przynależność do Kościoła pozostaje w sprzeczności z jego sumieniem". Ponadto powołał się na panujące przepisy o ochronie danych osobowych i zażądał natychmiastowego usunięcia wszystkich informacji na jego temat, które znajdują się w kościelnym archiwum.

Chcący dokonać aktu apostazji mężczyzna spytał duchownego, kiedy otrzyma informację o pozytywnym rozpatrzeniu jego wniosku. Usłyszał jedynie, że"nie wcześniej niż po uzyskaniu przelewu z ofiarą".

Zgodnie z obowiązującymi prawami apostazja jest bezpłatna. Kiedy mężczyzna przypomniał duchownemu swoje prawa, ten powiedział mu, że samochód którym pojedzie do kurii w jego sprawie nie jeździ na wodę.

Ile zarabiają duchowni? / YouTube:  Aktualności 360
Ile zarabiają duchowni? / YouTube: Aktualności 360

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PRZYJACIÓŁKA PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO WZRUSZYŁA DO ŁEZ SŁOWAMI NA TEMAT UWIELBIANEGO AKTORA. MINĄŁ ROK, A WSZYSCY WSPOMINAJĄ BO BARDZO CIEPŁO

O tym się mówi w Polsce: EWA BILAN-STOCH I KAMIL STOCH WYDAJĄ SIĘ BYĆ IDEALNĄ PARĄ. CIĘŻKO UWIERZYĆ W TO, JAKA JEST RÓŻNICA WIEKU W ICH ZWIĄZKU. ILE LAT MA ŻONA SKOCZKA

Z życia gwiazd: ZNANE GWIAZDY RÓWNIEŻ MOGĄ LICZYĆ NA WALORYZACJĘ SWOICH ŚWIADCZEŃ. ILE WYNIESIE EMERYTURA TERESY LIPOWSKIEJ I INNYCH SENIORÓW ZNANYCH Z EKRANÓW