Jarosław Kaczyński według informacji dostępnych dla opinii publicznej jest wicepremierem. Nie jest jednak tajemnicą, że prezes partii rządzącej tak naprawdę odgrywa rolę najważniejszego polityka w kraju, który może poszczycić się największymi wpływami.

Właśnie dlatego jego życie zawodowe oraz prywatne są bacznie obserwowane przez miliony Polaków. Zwracają oni uwagę na jego poszczególne wystąpienia, słowa, gesty oraz… pieniądze. A tu można się zdziwić.

Jarosław Kaczyński. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka

Jarosław Kaczyński ma duże długi

Portal Super Express zauważa, że Jarosław Kaczyński w najnowszych oświadczeniach majątkowych informuje o kilku ciekawych kwestiach, w tym także sporych długach. Co dokładnie znalazło się w dokumentach prezesa?

Poprzednie oświadczenie majątkowe Kaczyńskiego pochodziło z 9 listopada 2015 roku. Twierdził wówczas, że ma ok. 15 tys. zł oszczędności (6 września 2019 podał kwotę 71 tys. zł, a 27 kwietnia 2020 – 104 tys. zł).

Polityk ma coraz wyższe oszczędności, ale nie zmienia się nic, jeśli chodzi o jego nieruchomości – ma willę na Żoliborzu w Warszawie. Kaczyński ma 1/3 udziałów w domu o pow. 150 m2 i – zdaniem jego samego – obecnej wartości 1,5 mln zł, takiej samej, jak w 2015 roku.

Jarosław Kaczyński. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka

Jarosław Kaczyński posiada także kredyt, w kwietniu 2020 roku zostało mu do spłaty 108 tys. zł (w 2015 roku było to 150 tys. zł) oraz 105 tys. zł pożyczone od prywatnych osób, Kazimierza Kujdy i Janiny Goss.

W 2015 roku polityk podawał, że „liczba spłat”, które mu zostały, to 165, w 2020 roku oświadczył, że jest dokładnie taka sama.

Jarosław Kaczyński za pełnienie funkcji wicepremiera dostaje ok. 15 tys. zł, wysokość jego diety poselskiej to 2473.08 zł brutto, do tego ma również emeryturę w wysokości ok. 7,5 tys. zł miesięcznie – łącznie ok. 25 tys. zł.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PRZYJACIÓŁKA PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO WZRUSZYŁA DO ŁEZ SŁOWAMI NA TEMAT UWIELBIANEGO AKTORA. MINĄŁ ROK, A WSZYSCY WSPOMINAJĄ BO BARDZO CIEPŁO

O tym się mówi w Polsce: EWA BILAN-STOCH I KAMIL STOCH WYDAJĄ SIĘ BYĆ IDEALNĄ PARĄ. CIĘŻKO UWIERZYĆ W TO, JAKA JEST RÓŻNICA WIEKU W ICH ZWIĄZKU. ILE LAT MA ŻONA SKOCZKA

O tym się mówi na świecie: Z KSIĘCIEM FILIPEM JEST CORAZ GORZEJ? RODZINA KRÓLEWSKA MODLI SIĘ O MĘŻA KRÓLOWEJ ELŻBIETY. NOWE INFORMACJE O JEGO STANIE ZDROWIA

Z życia gwiazd: ZNANE GWIAZDY RÓWNIEŻ MOGĄ LICZYĆ NA WALORYZACJĘ SWOICH ŚWIADCZEŃ. ILE WYNIESIE EMERYTURA TERESY LIPOWSKIEJ I INNYCH SENIORÓW ZNANYCH Z EKRANÓW