Agata Kornhauser-Duda odkąd została pierwszą damą w 2015 roku jest na językach wszystkich Polaków. Kobieta jednak niechętnie opowiada o sobie i swojej rodzinie.

W ostatnim czasie wyszły jednak na jaw rodzinne tajemnice Agaty Dudy. Brat pierwszej damy udzielił szczerego wywiadu dla „Gazety Wyborczej”. Czego możemy się z niego dowiedzieć?

Rodzinne tajemnice Agaty Kornhauser Dudy wyszły na jaw

Okazuje się, że rodziny Agaty Dudy jest związana z Krakowem. Dziadek pierwszej damy, Jakub Kornhauser jest pochodzenia żydowskiego.

Rodzina Agaty Dudy jest zafascynowana literaturą. Ojciec pierwszej damy, Julian Kornhauser, był poetą. Natomiast brat, Jakub, jest literaturoznawcą.

W ostatnim czasie brat Agaty Dudy zdradził rodzinną tajemnicę Kornhauserów. Okazuje się, że jest nią wypełniony pamiątkami.. wiklinowy kosz!

Para prezydencka/Youtube @Prezydent PL
Para prezydencka/Youtube @Prezydent PL

Kryje on prawdziwe skarby – rodzinne fotografie, obozowe i powojenne dokumenty dziadka, korespondencje od krewnych oraz znanych poetów, w tym samej Wisławy Szymborskiej.

Czy brat pierwszej damy powinien je ujawniać?

Rodzinne mieszkanie Kornhauserów, które teraz należy do brata Agaty Dudu, skrywa jeszcze jedną tajemnicę. Okazuje się, że zamontowane były w nim podsłuchy.

Ulokowane tam były ze względu na Juliana Kornhausera, który w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej był represjonowany.

Agata Duda
Agata Duda

Co ciekawe, umieszczone były w piecyku gazowym w łazience. Rodzina Agaty Kornhauser- Dudy odkryła je dopiero w latach 90. podczas remontu.

To również może Cię zainteresować: CZTERDZIEŚCI LAT TEMU KSIĄŻĘ KAROL OŚWIADCZYŁ SIĘ DIANIE. NA JAW WYSZŁY ZASKAKUJĄCE FAKTY DOTYCZĄCE TEJ NIEZWYKŁEJ CHWILI

Portal „Życie” pisał również o: POWÓD PRZEPROSIN EWELINY PRZEZ DANUTĘ MARTYNIUK BYŁ ZUPEŁNIE INNY NIŻ TEN OFICJALNY? NOWE USTALENIA JEDNEGO Z DZIENNIKÓW, NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA UCZCIŁA PAMIĘĆ O MĘŻU. FANOM POLAŁY SIĘ ŁZY, TO OGROMNE WZRUSZENIE, PAMIĘĆ O PAWLE KRÓLIKOWSKIM NIGDY NIE ZGAŚNIE