Pogoda w ostatnim czasie lubi nas zaskakiwać – podobnej zimy nie było już od dobrych kilku lat. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec niespodzianek.

Jeszcze niedawno niemal wszyscy sądzili, że zima w Polsce niczym nas nie zaskoczy. Jakie było ogólne zdziwienie, gdy okazało się, że jest dużo zimniej i bardziej śnieżnie niż się spodziewano, i to w całym kraju!

Jednak prognozy są bardzo zmienne – w zeszłym tygodniu zapowiadano, że temperatura dojdzie do -20 stopni Celsjusza w całej Polsce, tymczasem pogoda wywinęła nam figla i w niektórych częściach kraju kilka dni temu słupki wskazywały nawet 20 stopni!

Wiosna zawita do nas na dobre? / YouTube:  Nature Walks
Wiosna zawita do nas na dobre? / YouTube: Nature Walks

Pogoda na weekend 26-28 lutego

Weekend 26-28 lutego przeminie pod znakiem zmiany aury. Jak podają meteorolodzy nad Polską już od piątku pojawi się chłodny front atmosferyczny, który będzie przemieszczał się z północy na południe kraju, powodując przy tym zachmurzenia a nawet opady. Wieczorem niektóre opady zmienią się w deszcz ze śniegiem. W sobotę możemy liczyć na znacznie więcej słońca. Niestety chłodne powietrze w dalszym ciągu pozostanie nad Polską.

Deszcz/screen Youtube
Deszcz/screen Youtube

Piątek 26 lutego

W piątek większość kraju będzie zachmurzona. Gdzieniegdzie pojawią przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Może pojawić się deszcz ze śniegiem a nawet śnieg.Temperatura maksymalna wyniesie od 6°C do 9°C, na północy kraju około 6°C a w centrum 8°C do 12°C. Na południu słupki wskażą od 6 do nawet 15 stopni.

Sobota 27 lutego

W sobotę termometry wskażą od 4 do 8 stopni. Najzimniej będzie w górach, gdzie temperatura może natomiast spaść nawet do - 7. W całym kraju zachmurzenie i przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Niedziela 28 lutego

W niedzielę nad Polskę napłynie wyżu.. Temperatura, podobnie jak w sobotę, wyniesie od 4 do 8 stopni.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZAWSZE BYŁAM DUMNA ZE SWOJEJ RODZINY, DOPÓKI NIE ZACZĘŁY KŁOPOTY. JAK TYLKO BABCIA ZACHOROWAŁA USŁYSZAŁAM: "MOŻEMY ZNALEŹĆ MIEJSCE W DOMU OPIEKI"

O tym się mówi w Polsce: NADUŻYCIE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW. NA MSZY BYŁO AŻ 130 OSÓB WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDUJĄ OBOSTRZENIA. OŚWIADCZENIE PARAFII WYWOŁAŁO OBURZENIE. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: ETNA NIEUSTANNIE WYRZUCA POTOKI LAWY. EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. CO CZEKA NAS W KOLEJNYCH DNIACH

Z życia gwiazd: ALEKSANDER DOBA PRZEŻYŁ RYZYKOWNĄ PRZYGODĘ NA MORZU. WALKĘ Z POTĘŻNYM ŻYWIOŁEM OPISAŁ W PORYWAJĄCEJ KSIĄŻCE. OPOWIEŚĆ BURZY KREW W ŻYŁACH