15 lutego to dzień, od którego rozpoczął się okres rozliczania PIT-ów. Choć obowiązek ten dla wielu z nas nie należy do przyjemnych, należy pamiętać, że przysługują nam pewne odliczenia. Nieco zmieniły się zasady dotyczące ulg. Jak wyglądają obecnie?

COVID-19 a nowe ulgi podatkowe. Co możemy sobie odliczyć?

Testy na COVID-19/Youtube @AACC
Testy na COVID-19/Youtube @AACC

Pandemia koronawirusa sprawiła, że nasza rzeczywistość wygląda dziś zupełnie inaczej. Jak dotąd mogliśmy skorzystać z wielu ulg, takich jak np: ulga na dziecko czy internet. Do 2020 roku nikomu z nas nie przyszłoby na myśl, że już niedługo skorzystamy z ulg z tytułu pandemii koronawirusa.

W związku z pandemią koronawirusa wprowadzono cztery dodatkowe ulgi. Jakie są zasady odliczeń na 2021 rok? Warto wiedzieć!

Pierwszą z ulg jest możliwość odliczenia darowizny na cele zwalczenia COVID-19. Okazuje się, że osoby, które wspomogły finansowo organizacje działające na rzecz zwalczania COVID-19, mogą odliczyć jej dwukrotność w rozliczeniu PIT. Oznacza to, że jeśli przekazaliśmy np. 200 zł, możemy odliczyć sobie 400 zł. Niestety nie mozemy otrzymac kwoty większej niż nasz dochód.

Z następnej ulgi skorzystają ozdrowieńcy, którzy oddali krew i osocze. To spore odliczenia – 130 zł za litr oddanej krwi oraz 200 zł za litr osocza! Z kolei osoby, których osocze wykorzystano przy zabiegach, mogą odliczyć sobie 350 zł za litr.

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZAWSZE BYŁAM DUMNA ZE SWOJEJ RODZINY, DOPÓKI NIE ZACZĘŁY KŁOPOTY. JAK TYLKO BABCIA ZACHOROWAŁA USŁYSZAŁAM: "MOŻEMY ZNALEŹĆ MIEJSCE W DOMU OPIEKI"

O tym się mówi w Polsce: NADUŻYCIE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW. NA MSZY BYŁO AŻ 130 OSÓB WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDUJĄ OBOSTRZENIA. OŚWIADCZENIE PARAFII WYWOŁAŁO OBURZENIE. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: ETNA NIEUSTANNIE WYRZUCA POTOKI LAWY. EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. CO CZEKA NAS W KOLEJNYCH DNIACH