Polacy powoli zaczynają myśleć nad rozliczaniem PIT-u. Nie można zapominać, że części z podatników będzie przysługiwał zwrot podatku, czyli dodatkowa gotówka, która z pewnością bardzo się przyda. Mowa tutaj między innymi o tak zwanej uldze na dziecko.

Na jakie ulgi mogą liczyć Polacy?

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360

Darowizna krwi i osocza

Z ulgi tej mogą skorzystać honorowi dawcy krwi, czyli ci, którzy oddali krew nie pobierając za to żadnych dóbr. Od dochodu można odliczyć następujące stawki:

- 1 litr krwi - 130 zł,

- 1 litr osocza – 350 zł,

- 1 litr krwi z wytworzonymi przeciwciałami w wyniku zabiegu uodpornienia – 200 zł,

- zabieg uodpornienia dawcy – pierwszy 50 zł, każdy kolejny 25 zł,

- 1 ml krwi pobranej do celów diagnostycznych od dawców krwinek wzorcowych – 1 zł.

Ulga dla młodych

Należy się osobom, które nie ukończyły 26. roku życia i osiągają dochód pochodzący z takich źródeł jak: umowy o pracę, umowy zlecenia, praktyk absolwenckich czy stażów uczniowskich. Z ulgi mogą skorzystać ci młodzi, których roczny dochód nie przekracza 85 528 zł. Osoby, które osiągają niższy dochód w roku podatkowym są zwolnione z PIT i nie ma obowiązku złożenia zeznania podatkowego.

Ulga na dziecko

Aby otrzymać ulgę na dziecko należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim dziecko musi mieć mniej niż 18 lat, chyba, że wciąż się uczy i zarobiło mniej niż 3089 zł, ma zaś mniej niż 25 lat – wtedy również możemy otrzymać ulgę. Przysługuje ona także na pociechy niepełnosprawne.W przypadku samotnych rodziców jednego dziecka limit dochodu wynosi 112 tys. zł w ciągu roku, dla rodziców jednego dziecka, będących małżeństwem, limit to również 112 tys. zł (łącznie). W przypadku rodziców posiadających dziecko, którzy nie są po ślubie – limit to 56 tys. zł (na jedną osobę), zaś dla wychowujących więcej niż jedno dziecko nie wprowadzono żadnych ograniczeń zarobków.

Ulga na internet

Z ulgi podatkowej na Internet mają prawo skorzystać wszyscy użytkownicy Internetu stacjonarnego, mobilnego a także Internetu w telefonie. Co ciekawe można starać się o nią dwukrotnie. Za każdym razem podatnik może otrzymać po 760 złotych. Aby skorzystać z ulgi na Internet należy odpowiednio wypisać formularze PIT-28, PIT-36 lub PIT-37. Dzięki uldze możemy rozliczyć się z pieniędzy, które wydaliśmy na rachunki za Internet w danym roku podatkowym. Co ważne jeżeli wcześniej nie korzystałeś z ulgi masz oprawo do skorzystania z niej w dwóch następujących po sobie rok po roku latach.

Kiedy otrzymamy zwrot podatku? / YouTube
Kiedy otrzymamy zwrot podatku? / YouTube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZAWSZE BYŁAM DUMNA ZE SWOJEJ RODZINY, DOPÓKI NIE ZACZĘŁY KŁOPOTY. JAK TYLKO BABCIA ZACHOROWAŁA USŁYSZAŁAM: "MOŻEMY ZNALEŹĆ MIEJSCE W DOMU OPIEKI"

O tym się mówi w Polsce: NADUŻYCIE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW. NA MSZY BYŁO AŻ 130 OSÓB WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDUJĄ OBOSTRZENIA. OŚWIADCZENIE PARAFII WYWOŁAŁO OBURZENIE. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: ETNA NIEUSTANNIE WYRZUCA POTOKI LAWY. EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. CO CZEKA NAS W KOLEJNYCH DNIACH