Nie od dziś wiadomo, że wiele starszych osób potrzebuje opieki, a ich finanse często pozostawiają sporo do życzenia. Pewna pielęgniarka przekonała się o tym na własnej skórze.

Kobieta regularnie odwiedzała seniorów w ich domach, gdzie zapewniała im opiekę. Któregoś dnia jeden z jej podopiecznych poprosił ją o dodatkową pomoc – posprzątanie jego lodówki. To, co zobaczyła, gdy otworzyła drzwiczki, nią wstrząsnęło.

Pielęgniarka. Źródło: Youtube The Times and The Sunday Times
Pielęgniarka. Źródło: Youtube The Times and The Sunday Times

Pielęgniarka wybiegła z domu pacjenta, zalewając się łzami

Portal Pikio przytoczył historię, która wzrusza do łez. Mężczyzna poprosił pielęgniarkę o pomoc – posprzątanie w lodówce. Ta poszła do kuchni i gdy tylko otworzyła drzwiczki, do jej oczu napłynęły łzy. Od razu wyszła.

Osoba pomagająca seniorom to Amanda Perez, która jest pielęgniarką. W lodówce jednego z podopiecznych zobaczyła… niemal całkowite pustki. Staruszek nie miał pieniędzy ani siły, by sam zrobić sobie zakupy.

Źródło: pikio.pl
Źródło: pikio.pl

Amanda zwykle tylko zmieniała opatrunki i kontrolowała, czy seniorzy, którymi się opiekuje, biorą lekarstwa. Tym razem jednak nie była w stanie tak tego zostawić.

Gdy zobaczyła, co znajduje się w lodówce staruszka, przeżyła szok – myślała, że to żart. Spytała seniora, kto robi mu zakupy – w lodówce nie było niemal niczego.

On odparł, że nie może liczyć na nikogo innego – jeśli ma siłę i pieniądze, idzie do sklepu sam. Wtedy Amanda czym prędzej wyszła i wsiadła do auta. Pojechała prosto do sklepu. Choć nie była specjalnie bogata, a na utrzymaniu miała dwójkę dzieci, nie potrafiła przejść obojętnie wobec tego, co zobaczyła.

Źródło: pikio.pl
Źródło: pikio.pl

Zrobiła mężczyźnie duże zakupy, by już nie musiał martwić się o jedzenie. Wróciła, posprzątała jego lodówkę i zapełniła ją kupionymi produktami, a zdjęcia pokazała na swoim Facebooku.

Jak wyznała, tą historią dzieli się ze światem, by zwrócić uwagę na problem głodu oraz samotności wielu seniorów.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAN LITYŃSKI WCIĄŻ NIE ZOSTAŁ ODNALEZIONY? POLICJA NIE USTAJE W POSZUKIWANIACH. CO SIĘ STAŁO Z 75-LETNIM DZIAŁACZEM OPOZYCJI PRL

O tym się mówi w Polsce: POLACY POWIEDZIELI „DOŚĆ” I WYSZLI NA ULICE. CENTRUM JEDNEGO Z MIAST KOMPLETNIE ZATŁOCZONE. TAKA SYTUACJA NIE MIAŁA MIEJSCA OD MIESIĘCY

O tym się mówi na świecie: DWANAŚCIE LAT TEMU PRZYSZŁY NA ŚWIAT OŚMIORACZKI. JAK TERAZ WYGLĄDAJĄ? ICH MAMA MA AŻ CZTERNAŚCIORO DZIECI

Z życia gwiazd: JAK CZUJE SIĘ BOGUMIŁA WANDER? LEGENDA TELEWIZJI POLSKIEJ W CORAZ TRUDNIEJSZEJ SYTUACJI. DO KIN TRAFIŁ FILM Z OSTATNIM WYSTĄPIENIEM PREZENTERKI