Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jeszcze niedawno uznawana była za stabilną, jednak obecnie pojawiają się coraz większe wątpliwości, czy to na pewno dobre określenie.

Dzienna liczba zarażeń ponownie wzrasta, a wśród polityków pojawiają się pierwsze głosy, jakoby była to oznaka początku trzeciej fali. Niemniej jednak gospodarka jest już w złym stanie i pojawia się coraz więcej głosów o konieczności otworzenia kolejnych branż.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera

Zmiana strategii walki z koronawirusem?

Portal Interia zauważa, że podczas jednej z ostatnich wypowiedzi Adama Niedzielskiego padły znamienne słowa. Co takiego zapowiedział minister zdrowia? Czy zmieni się strategia walki z COVID-19?

Szef resortu zdrowia ujawnił, że przyszła pora na odważne decyzje oraz luzowanie obostrzeń ze świadomością i akceptowaniem ryzyka z tym związanego. Czy Warmia i Mazury, gdzie zarażeń jest bardzo dużo, będą mieć inne zasady?

Jak ujawnił Adam Niedzielski, prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu czeka nas zasada negatywnego testu na koronawirusa przy przekraczaniu polskiej granicy i najprawdopodobniej wejdzie ona na południowej oraz zachodniej granicy kraju.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera

Adam Niedzielski stwierdził także, że szczepienia w Polsce „idą dosyć sprawnie”, a służba zdrowia jest lepiej przygotowana niż na początku pandemii.

Minister zdrowia twierdzi, że polski rząd jako jedyny w Europie już podejmował odważne decyzje, m.in. otwarcie stoków, hoteli czy galerii handlowych. Sądzi, że „takie odważne decyzje trzeba podejmować”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAN LITYŃSKI WCIĄŻ NIE ZOSTAŁ ODNALEZIONY? POLICJA NIE USTAJE W POSZUKIWANIACH. CO SIĘ STAŁO Z 75-LETNIM DZIAŁACZEM OPOZYCJI PRL

O tym się mówi w Polsce: POLACY POWIEDZIELI „DOŚĆ” I WYSZLI NA ULICE. CENTRUM JEDNEGO Z MIAST KOMPLETNIE ZATŁOCZONE. TAKA SYTUACJA NIE MIAŁA MIEJSCA OD MIESIĘCY

O tym się mówi na świecie: DWANAŚCIE LAT TEMU PRZYSZŁY NA ŚWIAT OŚMIORACZKI. JAK TERAZ WYGLĄDAJĄ? ICH MAMA MA AŻ CZTERNAŚCIORO DZIECI

Z życia gwiazd: JAK CZUJE SIĘ BOGUMIŁA WANDER? LEGENDA TELEWIZJI POLSKIEJ W CORAZ TRUDNIEJSZEJ SYTUACJI. DO KIN TRAFIŁ FILM Z OSTATNIM WYSTĄPIENIEM PREZENTERKI