Pewne miasto polskie w ostatnim czasie odnotowało rekordowe liczby zakażeń. Wszystkie placówki oświatowe nagle zostały zamknięte. Sytuacja jest naprawdę poważna! O co chodzi? Gdzie panuje taka sytuacja?

Jak wiadomo, niesamowicie szybko rozprzestrzeniający się od niemal roku groźny koronawirus sieje spustoszenie i zbiera swoje żniwo na ogromną skalę. Od samego początku trwania pandemicznej rzeczywistości rządzący raz po raz wprowadzają coraz to nowsze i bardziej rygorystyczne zakazy i obostrzenia, a także luzują je kiedy liczba zakażeń spada.

Niedawno podjęto decyzję o powrocie do szkół najmłodszych - czyli dzieci do 3 klas szkół podstawowych. Okazuje się, że prawdopodobnie nie była to dobra decyzja...

Koronawirus w szkołach

Ostatnio w sieci pojawiły się zatrważające informacje. Wczoraj, 19 lutego w województwie warmińsko - mazurskim odnotowano aż 722 nowe przypadki zakażeń, a w samym mieście Nidzica aż 50!

Powodem takiego stanu rzeczy prawdopodobnie było otwarcie szkół, dlatego burmistrz miasta zadecydował o zamknięciu wszystkich placówek.

- W związku z najwyższym wskaźnikiem zachorowań w Polsce oraz w trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i ich rodzin informuję, że (…) podjęliśmy decyzję o tymczasowym zamknięciu wszystkich gminnych szkół i przedszkoli -napisał Jacek Kosmala na Facebooku.

Koronawirus/ pexels.com
Koronawirus/ pexels.com
Koronawirus/ pexels.com