Rząd robi wszystko, by w Polsce jak najlepiej wiodło się posiadaczom dzieci. Jak przekonują ich kolejna reforma ma na celu „zachęcać młodych ludzi do zakładania rodzin”. Czy to ma szansę się udać?

Świadczenie 500 plus, rodzina
Świadczenie 500 plus, rodzina

Rząd planuje reformę zachęcającą młodych do zakładania rodzin

Świadczenie 500 plus jest jednym ze sztandarowych programów obecnego rządu. Funkcjonuje ono od 2016 roku i w obecnej formie jest pomocą od państwa na każde, nawet pierwsze dziecko, niezależnie od zarobków jego rodziców.

Od jakiegoś czasu pojawiają się jednak głosy, iż pieniądze przyznawane w ramach programu Rodzina 500 plus nie są już warte tyle, ile przed pięcioma laty – obecnie 500 zł ma wartość nabywczą ok. 450 zł. Specjaliści oraz sami beneficjenci już niejednokrotnie zauważali, że warto byłoby pomyśleć nad waloryzacją. Zamiast tego będzie jednak reforma.

Świadczenie 500 plus
Świadczenie 500 plus

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zdradziła plany rządu. Jak mówi szefowa MRiPS, już niedługo Mateusz Morawiecki ogłosił ważne zmiany, których celem jest zachęcanie młodych ludzi do zakładania rodzin”. Najprawdopodobniej będą to dodatkowe ulgi podatkowe. Przekonamy się już niedługo.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA I JEGO ŻONA MAJĄ SIĘ CZYM POCHWALIĆ! PARA PREZYDENCKA ZYSKAŁA WIELKIE POWODY DO RADOŚCI. WIELE OSÓB MOŻE IM POZAZDROŚCIĆ!

O tym się mówi w Polsce: SETKI TYSIĘCY POLAKÓW MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z POTĘŻNĄ PODWYŻKĄ. WIELU ZAPŁACI HORRENDALNIE WYSOKI PODATEK. ROZLICZENIE PIT PRZYPRAWI O ZAWRÓT GŁOWY

O tym się mówi na świecie: PAPIEŻ FRANCISZEK CHCE ZMIAN W WATYKAŃSKIM KODEKSIE KARNYM. BĘDZIE DUŻO ŁAGODNIEJ. O CO CHODZI