Jak podaje portal "Fakt", w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak strażnicy miejscy zatrzymują młodego mężczyznę w centrum handlowym Port Łódź. Z relacji świadków wynika, że strażnicy użyli wobec niego siły, bo nie miał na sobie maseczki.

Bulwersujące zachowanie strażników miejskich

Do zdarzenia doszło w środę 17 lutego, około godziny 12:50 w Porcie Łódź. Autorem nagrania, na którym widać całe zajście, jest prawdopodobnie jeden z klientów centrum handlowego, w którym doszło do interwencji strażników miejskich. Świadek sytuacji relacjonował, że młody mężczyzna bez maseczki powiedział strażnikom miejskim, że nie ma przy sobie żadnego dokumentu tożsamości.

Centrum handlowe/ YouTube @Silesia TV

Na tę informację strażnicy mieli powiedzieć, że mężczyzna będzie musiał się z nimi udać na komisariat, przeciw czemu młody człowiek zaprotestował. Właśnie wtedy miało dojść do zatrzymania. Na nagraniu widać, jak strażnicy powalają go na ziemię. Kolega młodego mężczyzny próbuje mu pomóc w ucieczce. Z ust obu pada wiele wulgarnych słów pod adresem funkcjonariuszy straży miejskiej.

W pewnej chwili dochodzi do tego, że jeden ze strażników miejskich sięga po paralizator i mierzy nim w kolegę zatrzymanego. Autor nagrania komentuje, całą sytuację mówiąc: "Do czego to dochodzi proszę państwa, że człowieka za maseczkę, nie ma maseczki... za chwilę będą do nas strzelać". Można też usłyszeć, że w czasie nagrywania autor filmiku miał być spychany na bok, prawdopodobnie przez funkcjonariusza po cywilnemu.

Nagranie błyskawicznie obiegło media społecznościowe, wywołując sprzeczne emocje. Część internautów stawała w obronie młodych mężczyzn i krytykowała brutalne zachowanie strażników. Inni zaś podkreślali, że młodzi chłopcy byli wulgarni. Jeszcze dziś ma się pojawić oficjalne stanowisko Straży Miejskiej w Łodzi.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Ogromna strata dla polskiej kultury. Odszedł znany aktor i reżyser. Kondolencje płyną z całego kraju

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jacka Wójcika z "Królowych życia" znają wszyscy. Pochwalił się jak mieszka

O tym się mówi: Tadeusz Rydzyk wydał nietypowy komunikat. Prosi Polaków o pomoc. Jakiego wsparcia oczekuje duchowny