Tadeusz Rydzyk jest z pewnością najsłynniejszym duchownym w Polsce. Redemptorysta z Torunia to prawdziwy rekin biznesu – posiada własną stację radiową, Radio Maryja, kanał telewizyjny, TV Trwam, oraz m.in. fundację Lux Veritatis, uczelnię, a także samochody od bezdomnego i ogromny majątek.

Część Polaków może się zdziwić, słysząc, że duchowny prosi o… wsparcie finansowe. Biorąc pod uwagę miliony, które otrzymuje z budżetu państwa, a także jego obecne działalności, można byłoby pomyśleć, że więcej mu nie potrzeba… jednak czy aby na pewno?

Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube Radio Maryja
Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze

Portal Pikio zaważa, że Tadeusz Rydzyk prosi Polaków o przekazywanie 1% podatku na jego fundację. Twierdzi, że aktualnie przechodzi kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Duchowny tym razem nie oczekuje pieniędzy na rzecz fundacji Lux Veritatis, a innego tworu, którego jest prezesem – Fundacji Nasza Przyszłość. Jego argumentem jest fakt, że „trudniej utrzymać” Radio Maryja oraz TV Trwam.

Na temat przekazywania 1% podatku mówiono również na antenie Radia Maryja. Dyrektor finansowa fundacji, Lidia Kochanowicz-Mańk, prosi, by darczyńcy odhaczali pole, dzięki któremu fundacja otrzyma ich dane.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube Radio Maryja
Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube Radio Maryja

Dlaczego? Twierdzi, że wtedy fani Rydzyka będą mogli „zadzwonić i sprawdzić, czy 1% został przekazany”, a jeśli nie – zgłosić ten fakt do urzędu skarbowego.

Fundacja Nasza Przyszłość tylko w 2020 roku otrzymała 4,9 mln zł z 1% podatków Polaków. Czym się zajmuje kolejny twór Rydzyka? Jak mówi sam duchowny, zadaniem fundacji jest „finansowanie badań naukowych Instytutu Pamięć i Tożsamość”, a także organizacja koncertów religijno-patriotycznych.

A was Rydzyk już przekonał do oddania mu 1%?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA I JEGO ŻONA MAJĄ SIĘ CZYM POCHWALIĆ! PARA PREZYDENCKA ZYSKAŁA WIELKIE POWODY DO RADOŚCI. WIELE OSÓB MOŻE IM POZAZDROŚCIĆ!

O tym się mówi w Polsce: SETKI TYSIĘCY POLAKÓW MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z POTĘŻNĄ PODWYŻKĄ. WIELU ZAPŁACI HORRENDALNIE WYSOKI PODATEK. ROZLICZENIE PIT PRZYPRAWI O ZAWRÓT GŁOWY

O tym się mówi na świecie: PAPIEŻ FRANCISZEK CHCE ZMIAN W WATYKAŃSKIM KODEKSIE KARNYM. BĘDZIE DUŻO ŁAGODNIEJ. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: MARZENA ROGALSKA OTRZYMAŁA WYJĄTKOWĄ WIADOMOŚĆ PO ODEJŚCIU Z TELEWIZJI POLSKIEJ. KASIA CICHOPEK I MACIEJ KURZAJEWSKI ZRUGANI PRZEZ FANÓW ZA JEJ TREŚĆ