Nie da się ukryć – sytuacja związana z koronawirusem w Polsce ponownie robi się coraz trudniejsza. Eksperci biją na alarm – rząd nie odrobił lekcji i wciąż nie ma odpowiedniego przygotowania na walkę z COVID-19.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest coraz trudniejsza

Wirusolog z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, rozmawiała z reporterem Radia Zet. W swojej wypowiedzi ujawniła, jak interpretuje sytuację związaną z koronawirusem w Polsce.

Zakopane. Źródło: Youtube Onet News
Zakopane. Źródło: Youtube Onet News

Jej zdaniem dwutygodniowe „ferie”, czyli poluzowanie obostrzeń „na próbę”, jest tylko pretekstem, by przy dużym wzroście zarażeń móc powiedzieć, że jest to wina braku odpowiedzialności wśród Polaków.

Twierdzi, że jeśli nastąpi wzrost zakażeń, to ze zgoła innego powodu niż „zwykły” koronawirus – winny będzie brytyjski wariant COVID-19, który został zlekceważony w grudniu.

Prof. Bieńkowska-Szewczyk zauważa, że część Polaków zachowywała się nieodpowiedzialnie, ale to, że kilkuset turystów tańczyło na Krupówkach, nie wytłumaczy prawdopodobnie nadchodzącej większej fali zarażeń.

Zakopane. Źródło: Youtube Onet News
Zakopane. Źródło: Youtube Onet News

Jak twierdzi wirusolog – zachowanie ludzi w Zakopanem nie będzie winne trzeciej fali, o ile ta nadejdzie. Uważa ona, że należało pobrać wymazy wszystkich osób wracających z Wielkiej Brytanii na święta jeszcze w grudniu, a następnie zapisać ich dane.

Prof. Bieńkowska-Szewczyk jest zdania, że brytyjska mutacja koronawirusa została zbyt łatwo zlekceważona przez władze, a winą za wzrost zarażeń obarczy się Polaków, którzy korzystali z poluzowania obostrzeń.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA I JEGO ŻONA MAJĄ SIĘ CZYM POCHWALIĆ! PARA PREZYDENCKA ZYSKAŁA WIELKIE POWODY DO RADOŚCI. WIELE OSÓB MOŻE IM POZAZDROŚCIĆ!

O tym się mówi w Polsce: SETKI TYSIĘCY POLAKÓW MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z POTĘŻNĄ PODWYŻKĄ. WIELU ZAPŁACI HORRENDALNIE WYSOKI PODATEK. ROZLICZENIE PIT PRZYPRAWI O ZAWRÓT GŁOWY

O tym się mówi na świecie: PAPIEŻ FRANCISZEK CHCE ZMIAN W WATYKAŃSKIM KODEKSIE KARNYM. BĘDZIE DUŻO ŁAGODNIEJ. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: MARZENA ROGALSKA OTRZYMAŁA WYJĄTKOWĄ WIADOMOŚĆ PO ODEJŚCIU Z TELEWIZJI POLSKIEJ. KASIA CICHOPEK I MACIEJ KURZAJEWSKI ZRUGANI PRZEZ FANÓW ZA JEJ TREŚĆ