Wszystko wskazuje na to, że Zakopane wraca do gry. Istnieje spora szansa, że to właśnie w najpopularniejszym polskim mieście w górach odbędą się kolejne prestiżowe zawody narciarskie.

Jak informuje Apoloniusz Tajner, Zakopane zamierza postarać się o zorganizowanie wielkiego konkursu – mowa o mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w 2027 roku.

Zakopane. Źródło: Youtube Polskie Radio
Zakopane. Źródło: Youtube Polskie Radio

Zakopane organizatorem zawodów narciarskich?

Portal WP zauważa, że organizacja nadchodzących mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Zakopanem nie byłaby pierwszym takim wydarzeniem w historii. Ostatni raz miasto podjęło się jej w 1962 roku.

Od tego czasu Zakopane próbowało jeszcze starać się o status organizatora, jednak nigdy się to nie udało. Wszystko przez brak infrastruktury. Teraz jednak ma być zupełnie inaczej.

Jak wspomina Apoloniusz Tajner, teraz, po przeprowadzonej przebudowie Średnich Krokwi, sprawy mogą potoczyć się zupełnie inaczej. Miasto zamierza ponownie starać się o status organizatora – tym razem z nadzieją na powodzenia.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego wypowiedział się także na temat formy Kamila Stocha. Zauważył, że spodziewano się wyższych not, jednak należy „zachować spokój”, gdyż skoczek nie po raz pierwszy miał problemy na Wielkiej Krokwi.

Skoki narciarskie. Źródło: Youtube COS Zakopane
Skoki narciarskie. Źródło: Youtube COS Zakopane

Dodał również, że jego zdaniem decyzja o uczestnictwie Kamila Stocha w PŚ w Rasnovie jest słuszna, gdyż pozwoli na utrzymanie rytmu startowego skoczka.

Skomplementował także skoki Dawida Kubackiego, który ostatnio skacze bardzo równo. Zauważył również, że Andrzej Stękała jest w coraz lepszej formie, skacze daleko oraz równo.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA I JEGO ŻONA MAJĄ SIĘ CZYM POCHWALIĆ! PARA PREZYDENCKA ZYSKAŁA WIELKIE POWODY DO RADOŚCI. WIELE OSÓB MOŻE IM POZAZDROŚCIĆ!

O tym się mówi w Polsce: SETKI TYSIĘCY POLAKÓW MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z POTĘŻNĄ PODWYŻKĄ. WIELU ZAPŁACI HORRENDALNIE WYSOKI PODATEK. ROZLICZENIE PIT PRZYPRAWI O ZAWRÓT GŁOWY

O tym się mówi na świecie: PAPIEŻ FRANCISZEK CHCE ZMIAN W WATYKAŃSKIM KODEKSIE KARNYM. BĘDZIE DUŻO ŁAGODNIEJ. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: MARZENA ROGALSKA OTRZYMAŁA WYJĄTKOWĄ WIADOMOŚĆ PO ODEJŚCIU Z TELEWIZJI POLSKIEJ. KASIA CICHOPEK I MACIEJ KURZAJEWSKI ZRUGANI PRZEZ FANÓW ZA JEJ TREŚĆ