Wygląda na to, że w najbliższym czasie czeka nas ogromny protest służby zdrowia – według zapowiedzi rezydentów będzie to największy protest w historii zorganizowany przez służbę zdrowia.

Dlaczego teraz, w środku pandemii, planuje się tego typu działania? Wszystko przez decyzje rządu – minister zdrowia zaproponował… obniżenie pensji personelowi specjalistycznemu.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera

Protest służby zdrowia

Portal Fakt zauważa, że protest służby zdrowia ma się odbyć już niebawem. Plany lekarzy można poznać, sprawdzając profil Porozumienie Rezydentów na Facebooku. Wszystko ze względu na to, co proponuje Adam Niedzielski w zakresie finansowania służby zdrowia.

Lekarze nie są w stanie zaakceptować propozycji ministra zdrowia. Zauważają oni, że skoro Ministerstwo Zdrowia i jego przedstawiciele nie chcą wprowadzić pozytywnych dla nich zmian – nie mają innego wyjścia, jak protestować. I to z taką siłą, jakiej jeszcze w Polsce nie było.

Zdaniem Adama Niedzielskiego lekarze-specjaliści z obecnych zarobków w wysokości 1,6 średniej krajowej powinni dostać nie podwyżki, a obniżki do… 1,27 średniej.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube MedExpress TV
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube MedExpress TV

Jak informuje przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, dr Krzysztof Bukiel, miałoby nastąpić obniżenie wynagrodzeń specjalistów, a ich ponowna podwyżka do 1,6 średniej krajowej (czyli kwoty ustalonej w 2018 roku przez ministra Szukowskiego) nastąpiłaby dopiero w… 2026 roku.

Trwa akcja „Odłóż na protest”, podczas której lekarze odkładają pieniądze, by móc utrzymać się bez wypłat przez trzy miesiące. Później rozpocznie się protest, który może potrwać nawet kwartał.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA I JEGO ŻONA MAJĄ SIĘ CZYM POCHWALIĆ! PARA PREZYDENCKA ZYSKAŁA WIELKIE POWODY DO RADOŚCI. WIELE OSÓB MOŻE IM POZAZDROŚCIĆ!

O tym się mówi w Polsce: SETKI TYSIĘCY POLAKÓW MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z POTĘŻNĄ PODWYŻKĄ. WIELU ZAPŁACI HORRENDALNIE WYSOKI PODATEK. ROZLICZENIE PIT PRZYPRAWI O ZAWRÓT GŁOWY

O tym się mówi na świecie: PAPIEŻ FRANCISZEK CHCE ZMIAN W WATYKAŃSKIM KODEKSIE KARNYM. BĘDZIE DUŻO ŁAGODNIEJ. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: MARZENA ROGALSKA OTRZYMAŁA WYJĄTKOWĄ WIADOMOŚĆ PO ODEJŚCIU Z TELEWIZJI POLSKIEJ. KASIA CICHOPEK I MACIEJ KURZAJEWSKI ZRUGANI PRZEZ FANÓW ZA JEJ TREŚĆ