Z informacji przedstawionych przez portal "Pikio" wynika, że Aleksander Kwaśniewski i jego żona zmagają się z Covid-19 - chorobą wywołaną zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Były prezydent zdradził, jak przebiega u niego infekcja. Wiele wskazuje na to, że wszystko idzie ku dobremu.

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy zakażeni koronawirusem

Informacja o tym, że zarówno Aleksander Kwaśniewski, jak i jego żona Jolanta, ulegli zakażeniu koronawirusem, obiegła media 8 lutego. To właśnie wówczas wiadomość potwierdziła Aleksandra Łaszewska, dyrektorka biura byłego prezydenta. Łaszewska wskazywała, że były prezydent ma uciążliwy kaszel i gorączkę. Kwaśniewski przebywał w izolacji, pod stałą opieką lekarzy.

Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @Viva
Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @Viva
Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @Viva

Po uzyskaniu przez Aleksandra Kwaśniewskiego pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, badanie pod tym kontem przeprowadzono również u byłej pierwszej damy, Jolanty Kwaśniewskiej. Również jej test dał wynik dodatni. Żona byłego prezydenta przyznała, że nie wie, gdzie mogło dojść do zakażenia. Zapewniła również, że oboje z mężem przestrzegali ścisłego reżimu sanitarnego.

Stan zdrowia Aleksandra Kwaśniewskiego

Z pytaniem o stan zdrowia Aleksandra Kwaśniewskiego bezpośrednio do byłego prezydenta zwrócił się "Super Express". Kwaśniewski przyznał, że jego tan ulega systematycznej poprawie, choć dzieje się to niezwykle powoli.

Aleksander Kwaśniewski/ YouTube @Kabaret Czwarta Fala
Aleksander Kwaśniewski/ YouTube @Kabaret Czwarta Fala
Aleksander Kwaśniewski/ YouTube @Kabaret Czwarta Fala

Były prezydent przyznał, że ma świadomość, że skutki Covid-19 on i jego żona mogą odczuwać jeszcze przez dłuższy czas. Aleksander Kwaśniewski przyznał, że nadal musi mierzyć się z męczącym kaszlem, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie, ale na szczęście już nie gorączkuje.

Byłej parze prezydenckiej życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia.

To też może cię zainteresować: Andrzej Duda i jego żona mają się czym pochwalić! Para prezydencka zyskała wielkie powody do radości. Wiele osób może im pozazdrościć!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Daniel Martyniuk znów na bakier z prawem?W sieci nowe zdjęcie. Syn króla disco polo nie ma się czym pochwalić. Problemów z policją ciąg dalszy

O tym się mówi: Seniorzy dostaną wyższą waloryzację, a czternasta emerytura trafi do wszystkich? Zmiany zapowiadane są jeszcze na ten rok! Ruszyły prace nad projektem