Jak podaje portal "Super Express", na polskiej scenie politycznej wiele się dzieje. Wyraźnie zaznaczają się pęknięcia w obozie władzy, których najjaskrawszym przykładem jest konflikt w partii Porozumienie Jarosława Gowina. Na opozycji też nie jest spokojniej. Wszystko za sprawą Szymona Hołowni, którego ugrupowanie ma już sporą reprezentację w obecnym Parlamencie. Nie wszystkim jednak przypadło do gustu zachowanie świeżo upieczonego polityka. Jedną z takich osób jest Tomasz Lis. Dziennikarz w mocnych słowach napisał, co o nim myśli.

Ruch Hołowni się rozrasta

Już w ubiegłym tygodniu w mediach pojawiła się informacja, że posłanka Koalicji Obywatelskiej, Paulina Hennig-Kloska zasili szeregi ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Sama zainteresowana stanowczo dementowała te doniesienia, dlatego wielu ze sporym zaskoczeniem przyjęło jej poniedziałkowe oświadczenie o przejściu do ruchu Hołowni.

W opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu Hennig-Kloska wskazała, że przez ostatnie tygodnie miała okazję bliżej poznać zarówno samego Szymona Hołownię, jak i stworzony przez niego ruch. "Uwierzyłam w niego, bo jest autentyczny i ma marzenia o lepszej Polsce, takie, jakie miałam wchodząc do polityki w 2015 roku".

Tomasz Lis recenzuje działania Szymona Hołowni

Do tej pory, Szymonowi Hołowni udało się przekonć do siebie polityków z Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Takie działanie nie spodobało się Tomaszowi Lisowi. Dziennikarz postanowił skomentować całą sprawę na Twitterze, poświęcając tej kwestii aż dwa wpisy. Tomasz Lis nie miał litości dla Szymona Hołowni.

Tweet Tomasza Lisa/ Twitter @tomasz_lis
Tweet Tomasza Lisa/ Twitter @tomasz_lis
Tweeter @Tomasz Lis

Zdaniem Tomasza Lisa, pozyskiwanie "sąsiadów z tej samej ulicy" może doprowadzić tylko i wyłącznie do nowych konfliktów. Dziennikarz podkreślił, że nie jest to działanie, które ma doprowadzić do rozwiązania istniejących problemów, a jedynie do stworzenia nowych.

Tweet Tomasza Lisa/ Twitter @tomasz_lis
Tweet Tomasza Lisa/ Twitter @tomasz_lis
Tweeter @Tomasz Lis

W kolejnym wpisie dodał, że drogą do "uratowania Polski" jest "osłabianie PiS" i "walka z Pis", a nie wykradanie posłów z Koalicji Obywatelskiej, czy z Lewicy.

Zgadzacie się z diagnozą Tomasza Lisa?

To też może cię zainteresować: Dorota Wellman skonfliktowana z Maciejem Stuhrem? Prezenterce nie spodobało się jedno z nagrań znanego aktora. Czy miała powód do złości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maryla Rodowicz ma nowego, tajemniczego wielbiciela? Gwiazda dostała niesamowity prezent na Walentynki i pochwaliła się nim w sieci

O tym się mówi: Co się stanie po sytuacji w Zakopanem w weekend? Polacy obawiają się powrotu ostrzejszych obostrzeń. Miejscowi przyznają, że się tego nie spodziewali