Trwa kolejny dzień inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Sytuacja w wielu regionach jest opanowana i miasta są pod kontrolą wojsk ukraińskich. Jednak w wielu miejscach mieszkańcy muszą zmagać się z tragicznymi warunkami.

Sytuacja w wielu miejscach Ukrainy jest określana mianem katastrofy humanitarnej. Co będzie dalej?

Jak podaje portal Interia, bardzo trudna sytuacja jest obecnie w Mariupolu. Według informacji przekazanych przez Ukrinform, od początku wojny w obwodzie donieckim zginęło już ponad 3 tysiące osób.

Osoby, którym udało się przeżyć, a nie zostały ewakuowane z miasta nadal są w bardzo trudnej sytuacji. Obecna sytuacja w Mariupolu została określona jako katastrofa humanitarna. W mieście nadal przebywa ponad sto tysięcy mieszkańców.

Wiele osób udało się ewakuować, wiele nadal pozostaje w domach czekając na ratunek

- Od początku okupacji udało nam się ewakuować z miasta 45 tysięcy osób, ale zostało ich tam ponad 100 tysięcy – zaznaczyła wicepremier Ukrainy w rozmowie z radiem NV.

Wczoraj udało się ewakuować kolejne trzy tysiące mieszkańców Mariupola. Obecnie przebywają oni w Zaporożu. Nie jest natomiast wiadomo, kiedy uda się utworzyć kolejny korytarz humanitarny, aby ewakuować pozostałych mieszkańców.