Od grudnia ubiegłego roku w naszym kraju prowadzone są szczepienia przeciwko COVID-19. Na ten moment Ministerstwo Zdrowia poinformowało o podaniu ponad 3,5 miliona dawek. Jak się jednak okazuje, rząd planuje wprowadzić pewne zmiany w dawkowaniu.

Zmiany w szczepieniach

Jak informuje portal Interia, Michał Dworczyk – szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów przekazał nowe plany dotyczące dawkowania zarówno szczepionek AstraZeneca jak i Pfizera. Wydłużony zostanie czas pomiędzy podaniem pierwszej i drugiej dawki.

- Od przyszłego tygodnia drugie szczepienie preparatem AstraZeneca będzie po 12 tygodniach, zaś firmy Pfizer - po 42 dniach – wyjawił Michał Dworczyk.

Co więcej, osoby które były zakażone koronawirusem zostaną zaszczepione dopiero po pół roku od zakażenia. Ozdrowieńcy otrzymają także nie dwie, a jedną dawkę szczepionki.

Jak zapewnia Michał Dworczyk takie zmiany w dawkowaniu zostały uzgodnione z producentami szczepionek i nie spowodują one zmniejszenia działania preparatów.

Ruszają szczepienia kolejnych grup

Szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów zaznaczył dodatkowo, że do końca marca planowane jest zaszczepienie około 3,5 miliona osób, czyli o około 500 tysięcy więcej, niż zapowiadano na początku szczepień.

Dodatkowo już 8 marca rozpoczną się szczepienia osób z grupy 0, które do tej pory nie zostały zaszczepione. Tym razem szczepienia te zostaną wykonane preparatem firmy AstraZeneca.

Od 10 marca uruchomiona zostanie rejestracja osób przewlekle chorych, dla których szczepienia rozpoczną się już 15 marca, natomiast od 22 marca będą szczepione osoby w wieku 69 lat.

Jak informował portal "Życie PL": ZAMIESZANIE WŚRÓD OCZEKUJĄCYCH NA SZCZEPIENIA. FRANCISZEK PIECZKA NADAL NIE OTRZYMAŁ SWOJEJ DAWKI, A DUŻO MŁODSZA AKTORKA OD DAWNA JEST ZASZCZEPIONA

Przypomnij sobie: KIEDY MOŻEMY LICZYĆ NA POLUZOWANIE OBECNYCH OBOSTRZEŃ? GŁOS W TEJ SPRAWIE ZABRAŁ MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI

Portal "Życie PL" pisał również: TO BARDZO SMUTNA WIADOMOŚĆ. NIE MA JUŻ Z NAMI ZNANEGO MUZYKA. DO ŻONY WOKALISTY NAPŁYWAJĄ KONDOLENCJE

Pisaliśmy również o: NASTOLATEK CIERPI NA BARDZO RZADKĄ CHOROBĘ. MAMA CHŁOPCA WYZNAŁA, ŻE PODOBNYCH DO NIEGO OSÓB JEST NA CAŁYM ŚWIECIE TYLKO 5