Jak podaje portal "Goniec", nie żyje Tadeusz Wojtych. Aktor odszedł w piątek, 9 lipca. Za niespełna miesiąc artysta świętowałby swoje 90. urodziny. Choć był zwykle obsadzany w drugoplanowych rolach mawiał, że to "to dwór robi króla". Zawsze dawał z siebie wszystko. Zmarłego Tadeusza Wojtycha żegnają jego współpracownicy, przyjaciele i fani jego talentów.

Zmarł Tadeusz Wojtych

Informacje o śmierci Tadeusza Wojtycha przekazał Teatr Syrena, z którym artysta był związany przez wiele lat. Wszyscy zgodnie podkreślają, że Wojtych miał niezwykły talent do odgrywania ról komediowych, w których często go obsadzano. Był jednym z założycieli studenckiego teatru Bim-Bom, którego opiekunem był Zbigniew Cybulski.

Z teatrem związany był przez wiele lat. Można było go podziwiać na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu i we Wrocławiu, Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu oraz Teatrze Syrena. Propozycję współpracy z tym ostatnim otrzymał już w 1956 roku, choć dołączył do kadry aktorskiej dopiero w 1977 roku. Jego współpraca z Teatrem Syrena trwała do 1991 roku.

Kim był Tadeusz Wojtych

Tadeusz Wojtych przyszedł na świat 10 sierpnia 1931 roku w Lille we Francji. Nigdy nie żałował, że odgrywa role drugoplanowe, bo jak mawiał "to dwór robi króla". Zawsze podkreślał, że z talentem komediowym trzeba się po prostu urodzić, by móc grać dobrze. Wiele jego ról przeszło do historii polskiego kina.

Aktor wystąpił "Zemście", "Złocie dezerterów", "Fuksie", "Job, czyli ostatnia szara komórka", "Pianiście", "Katyniu", a w 2015 roku w filmie "Moje córki krowy". Występował również w serialach m.in. "Plebanii" i "Samo życie".

W 2009 roku został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Tadeusza Wojtycha składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Porażające doniesienia o księżnej Kate i Meghan Markle! Żony książąt bardzo intensywnie poprawiają swoją urodę? Fachowcy wystawili swoje śmiałe oceny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Leszek Miller przeżył naprawdę traumatyczne chwile. Były premier postanowił ostrzec wszystkich. Cenna rada polityka na przyszłość

O tym się mówi:Żywioł zmienił to miejsce nie do poznania. Nagranie video jest zatrważające. Skutki nagłego załamania pogody mieszkańcy będą odczuwać przez długi czas