Nie ulega wątpliwości, że stare polskie filmy mają w sobie "to coś", co zachęca widzów do powracania od czasu do czasu do tych produkcji sprzed dekad. Wielki wkład w tę spuściznę miała między innymi Barbara Sałacka, która w styczniu skończyła 89 lat.

O śmierci artystki poinformowała wnuczka

Barbara Sałacka przyszła na świat w 1932 roku. Skończyła studia na Wydziale Reżyserii łódzkiej Szkoły Filmowej. Zawodową karierę zaczęła w latach 60., podejmując asystę reżyserowi podczas produkcji kultowego serialu "Stawka większa niż życie".

źródło: YouTube

Matylda Kirstein jest córką zmarłej tragicznie 23 lipca 2006 roku aktorki Ewy Sałackiej, która straciła życie doznając wstrząsu anafilaktycznego.

źródło: YouTube

Chcąc napić się z butelki napoju, nie zauważyła osy, która wpadła do środka. Użądlenie w usta okazało się śmiertelne dla 49-letniej wówczas aktorki Ewy Sałackiej. Jej córka Matylda miała wtedy 12 lat.

źródło: YouTube

Opieką nad nastolatką zajęła się babcia, Barbara Sałacka, która stała się dla dorosłej już Matyldy Kirstein kimś równie drogim, jak rodzic. Na mediach społecznościowych, kobieta poinformowała we wzruszającym poście o śmierci swojej ukochanej babci Barbary Sałackiej.

Dziś chciałabym powiedzieć Ci tak dużo, a nie mogę powiedzieć już nic... Świat się zatrzymał. Nie jestem w stanie uwierzyć, że to już i nigdy więcej nie usłyszę „Czy to dzwoni Pani kierowniczka?”. Mało znam takich miłości jak nasza. Żegnaj moja najlepsza przyjaciółko... Zawsze będziesz dla mnie wszystkim.

Co o tym sądzicie? My składamy najszczersze wyrazy współczucia bliskim i przyjaciołom zmarłej.

O tym się mówi: Oburzające sceny na przyjęciu komunijnym. Policja była zaskoczona. Co się stało

Zerknij też tutaj: 81-latka wyszła za 36-letniago obcokrajowca. Reakcja bliskich była dla nich mocnym zaskoczeniem

Nie przegap tego: Najnowsze zdjęcie Tomasza Lisa zaniepokoiło jego fanów. Internauci nie kryją obaw o dziennikarza. O co chodzi