Kiedy dziecko jest za stare, aby kąpać się z rodzicami? Otrzymaliśmy uczciwe odpowiedzi od ponad 1400 rodziców, a także fachową poradę psychologa edukacyjnego.

Gdy mama nago kąpie się z najmłodszą córką, starszy syn i córka także są w łazience

Kiedy zgłębialiśmy dalej ten temat, otrzymaliśmy kilka naprawdę interesujących komentarzy. Wielu ludzi powiedziało, że kiedy było oczywiste, że Twoje dziecko jest zawstydzone lub nieśmiałe, to prawdopodobnie czas przestać się z nimi kąpać - ale wiek, w którym to się dzieje, jest różny.

A jeszcze bardziej zwrócił uwagę, że dla nich, gdy ich dzieci osiągnęły 2 lub 3 lata, w wannie nie było miejsca dla wszystkich! Jeden z rodziców, który ma troje dzieci, najstarszy miał 11 lat, powiedział: „W naszej łazience obowiązuje zasada otwartych drzwi i wygoda dla naszego ciała. Rzadko kąpiemy się razem, ale gdyby chcieli wskoczyć do naszej wanny, mogliby to zrobić ”.

Inny, rodzic dwulatka, powiedział: „Kiedy mnie o to proszą. To tylko ciało. „Ukrywając go, sprawiamy, że staje się niebezpieczny i nieznany. Chcę, aby moje dziecko wiedziało, że ciała są normalne i mają różne kształty i rozmiary”. A mówiąc o kąpieli z synami i córkami, ten rodzic powiedział: „Mój najstarszy syn ma specjalne potrzeby - jeśli będę musiał się z nim kąpać, to zrobię. „Jednak mój środkowy syn ma 13 lat i nie sądzę, żebyśmy wspólnie kąpali się odkąd skończył 5 czy 6 lat. Moja 10-letnia córka regularnie wskakuje do mnie. To cudowny czas wiązania w bąbelkach ”.

Podobnego zdania są chyba państwo pazurowie, gdyż na Instagramie Edyty Pazury pojawiły się ciekawe zdjęcia...

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: List znaleziony w samochodzie, który kupił córce sprawił, że tata pożałował zakupu

Zerknij: 22-letni chłopak ożenił się z 50-letnią kobietą. Jak potoczyła się ich wspólna historia