Jak podaje portal "Pikio", w wieku 73 lat zmarł Bunny Wailer, lider grupy The Wailers, stworzonej wspólnie z legendami reggae - Bobem Marleyem i Peterem Toshem. Muzyk, który naprawdę nazywał się Neville O'Riley Livingstone odszedł w szpitalu w Kingston na Jamajce. Informację o jego śmierci potwierdził menadżer artysty, Maxine Stone.

Zmarł Bunny Wailer

Neville O'Riley Livingstone przyszedł na świat 10 kwietnia 1947 roku na Jamajce, na której spędził całe swoje życie. To on na początku lat 60. ubiegłego wieku założył zespół The Wailers. Występował w nim Bob Marley, który był nie tylko szkolnym kolegom Bunny'ego Wailera, ale także jego przyrodnim bratem.

The Wailers koncertowali w Anglii i Stanach Zjednoczonych, choć Bunny Wailer niechętnie opuszczał rodzinną Jamajkę. Jego głos mogliśmy usłyszeć m.in. w utworach: "Reincarnated Souls", "Burnin", "Pass it On", czy „Hallelujah Time”.

Swoją przygodę z The Wailers, Bunny zakończył w 1973 roku, kiedy grupie udało się osiągnąć międzynarodowy sukces. Jednak cała uwaga mediów skoncentrowała się na Bobie Marley'u, co skłoniło dwóch pozostałych członków zespołu do rozpoczęcia kariery solowej.

Bunny Wailer ma w swoim muzycznym dorobku aż 18 albumów. Trzy z nich zostały nagrodzone Grammy w kategorii najlepsze płyty reggae - "Time Will Tell: A Tribute to Bob Marley" (wydana w 1990 roku), "Crucial! Roots Classics" (z 1994 roku) i "Hall of Fame: A Tribute to Bob Marley's 50th Anniversary" (z 1996 roku).

Muzyk przeszedł w 2018 roku udar, który pozostawił po sobie problemy z mówieniem. W lipcu zeszłego roku Bunny Wailer doznał drugiego udaru, który sprawił, że jego problemy ze zdrowiem jeszcze bardziej się pogłębiły.

Bunny Wailer zmarł we wtorek 2 marca w wieku 73 lat. Na razie przyczyna jego śmierci nie została podana do publicznej wiadomości.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Odeszła kolejna gwiazda "Świata według Kiepskich". Fani pogrążeni w żałobie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Piotr Żyła odnosi sukces za sukcesem! Obecna partnerka znanego skoczka wyjawiła prawdę, na którą fani czekali od dłuższego czasu

O tym się mówi: Znane gwiazdy również mogą liczyć na waloryzację swoich świadczeń. Ile wyniesie emerytura Teresy Lipowskiej i innych seniorów znanych z ekranów