Pewnego dnia zadzwonił do mnie i powiedział, że poznał dziewczynę i wkrótce się pobiorą. Cieszę się z tego powodu.

Jego dziewczyna pracuje w mieście, które jest miastem wojewódzkim. Ja mieszkam w tym samym województwie, ale prawie 100 kilometrów dalej.

Mój syn postanowił się do niej przeprowadzić, bo tam szybciej znajdzie pracę. Nie miałam nic przeciwko temu, pomagałam, jak tylko mogłam. Czasami, co zdarzało się bardzo rzadko, przyjeżdżałam ich odwiedzić.

Tuż przed ślubem postanowiłam zrobić młodym prezent i kupić im mieszkanie, oczywiście z kredytem hipotecznym. Znajomi mi to odradzali, mówiąc, że będę musiała pracować wiele lat, aż to spłacę.

Ale przyjechałam do syna i przyszłej synowej, ustaliliśmy wszyscy razem w kuchni, że sama zapłacę, ale i oni nie zostaną z boku. Wszyscy zgodzili się na te warunki.

Po ślubie zadzwoniłam i powiedziałam, że chcę przyjść na parapetówkę. "Oczywiście, mamo!".

Chciałam zobaczyć to wszystko, kanapa, zestaw kuchenny, wszystko nowe. Synowa podziękowała mi i uśmiechała się.

Powiedziałam im, że zostanę z nimi przez tydzień. Nic nie powiedzieli. Rano piłam kawę z synem w kuchni.

Powiedział mi, że synowa nie chce, żebym z nimi mieszkała. Powiedział, że da mi pieniądze na zakwaterowanie, więc będę mieszkać w hotelu. To był dla mnie cios.

Robię wszystko, co w mojej mocy, aby życie było dla ciebie dobre, a ty nie odpowiadasz tym samym. Tak mnie wkurzyli, że przeniosłam się do hotelu.

Zadzwoniłam do syna i powiedziałam mu, że nie będę już płacić za hipotekę, mieszkanie jest ich, niech robią, co chcą, i wynocha. A jeśli tego nie zrobią, nie mam nic przeciwko temu, żeby samej tam zamieszkać.

Nie wyobrażasz sobie, jaki to był skandal. Zdałam sobie sprawę, że potrzebuje matki tylko dla pieniędzy, a to nie jest zbyt miłe, uwierz mi.