Najnowsze informacje dotyczące Polskiego Ładu, który wszedł w życie wraz z początkiem roku 2022. Okazuje się, że rządzący postanowili naprawić zbyt skomplikowane i szkodzące wielu osobom prawo – jakie zmiany zatem zajdą?

Nie od dziś wiadomo, że całkiem niedawno wprowadzony przez Prawo i Sprawiedliwość program “Polski Ład” od samego początku funkcjonowania został owiany złą sławą, a Polacy raz po raz krytykują założenia owej ustawy i nie kryją niezadowolenia ze zmian, które miały być lepsze, a w rezultacie spowodowały szkody wielu osób.

Rządzący właśnie zapowiedzieli, że zamierzają wprowadzić poprawki do ustawy i udoskonalić ją - oznacza to dodatkową pracę i naukę także dla grupy, która najbardziej wyrażała swoje niezadowolenie, czyli księgowych. Jakie zmiany chcą wprowadzić politycy?

Polski Ład zmienia się na lepsze?

Największą zmianą, jaką planuje się wprowadzić w programie “Polski Ład” jest zniesienie ulgi dla klasy średniej. Poza tym rządzący zapowiedzieli obniżenie podatku PIT obejmujący I próg podatkowy z 17 do 12 procent. Jak wynika z obliczeń ekspertów, na tych zmianach miałoby skorzystać aż 25 milionów Polaków. Przedstawiciele partii rządzącej wymienili jeszcze kilka istotnych zmian, lecz powyższe obejmują największą grupę społeczeństwa.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT