Jak podaje portal "Goniec", lato jest dla złodziei czasem wzmożonej "pracy". Wszystko w związku z wyjazdami na wakacje, które sprawiają, że wiele domów i mieszkań zostaje bez opieki stając się łupem złodziei. Przed wyjazdem warto nie tylko zadbać o to, aby ktoś zadbał o nasze rośliny, ale upewnić się, że na klatce schodowej naszego bloku lub ścianach domu nie pojawiły się podejrzane znaki. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Złodzieje znakują mieszkania - na co należy zwrócić uwagę?

Wyjeżdżając na wakację mamy okazję odpocząć. Niestety nawet najlepsze wakacje może zepsuć fakt, że kiedy my wypoczywaliśmy ktoś nas obrabował. Warto więc przed wyjazdem zadbać o to, aby pod naszą nieobecność ktoś doglądał mieszkania. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto zastanowić się nad zamontowaniem alarmu.

Złodziej/YouTube @Gdzie taniej
Złodziej/YouTube @Gdzie taniej
Złodziej/YouTube @Gdzie taniej

Dobrym pomysłem będzie także dokładne przyjżenie się okolicom naszego domu lub mieszkania. Szczególnie warto zwrócić uwagę na okolicę dzwonka i drzwi. W ubiegłym roku mieszkańcy Wrocławia właśnie w tym miejscu zauważyli pojawienie się dziwnych znaków. Podobnie było poza granicami naszego kraju.

Policja z Lanarkshire pokazała, co dokładnie oznaczają pozostawiane przez złodziei znaki. Krzyżyk pojawiający się przy naszych drzwiach znaczy, że nasze mieszkanie jest "łakomym kąskiem" dla złodziei, którzy znajdą tu elektronikę, biżuterię i pieniądze. Z kolei krzyżyk otoczony kółkiem oznacza, że nie warto sobie zawracać głowy, bo w środku nie ma wartościowych rzeczy.

Jeśli w pobliżu naszych drzwi pojawi się znak przypominający kształtem propożec oznacza to, że złodzieje wiedzą iż lokal chroniony jest alarmem. Kropki bądź kółka układające się w coś na kształt kwiatu to znak, że mieszkańcy danego lokum są naprawdę bogaci. Łuk skierowany w prawą stronę z pionową kreską po środku to znak mówiący, że napad może być ryzykowny.

Wiedzieliście o tym? Spotkaliście się kiedyś z takim oznakowaniem?

To też może cię zainteresować: Ogłoszenie jednego z lokatorów wywieszone na klatce schodowej zdziwiło resztę mieszkańców. Czytając to pukali się w głowę. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta pokazała w sieci paragon, jaki otrzymała jej córka w salonie fryzjerskim. Była zaszokowana widząc na nim kwotę 430 zł. Skąd taka cena

O tym się mówi: Doda wypowiedziała się na temat terapii. Padły kontrowersyjne słowa. Co dokładnie powiedziała popularna piosenkarka