Główny Inspektorat Sanitarny podał wiadomości o wycofaniu z obrotu dwóch partii mięsa. Znaleziono obecność śmiertelno groźnej bakterii. W wyniku spożycia mięsa może powstać prawdziwy dramat.

Mięso drobiowe jest jednym produktów, który Polacy kupuja najczęściej wśród spożywczych. Mnóstwo obywateli nie mogą przygotować obiadu bez tego produkta. Główny Inspektorat Sanitarny podał wiadomości o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii mięsa drobiowego. Jeżeli produkt się znajduje u ciebie w lodówce lub zamrażarce, możesz być zagrożony przed śmiertelnym niebezpieczeństwie. W drobiu znaleziono obecność śmiertelnej bakterii Salmonella Enteritidis.

pixabay.com

Drób może zagrażać zdrowiu

Główny Inspektorat Sanitarny podał specjalne ostrzeżenie, w którym wyjaśnił producenta i partije produktu wyprodukowanego w ubojni CEDROB S.A. Mimo że surowe produkty mięsne przetwarzają się pod działaniem wysokich temperatur, która w odpowiednim stopniu ogranicza możliwość zatrucia się, istnieje możliwość przeniesienia niebezpiecznej bakterii na inne powierzchnie. Do zakażenia może prowadzić również za mała temperatura pieczenia lub gotowania, jednocześnie bardzo szybki czas obróbki termicznej. Salmonella Enteritidis jest zbyt groźna, nie warto poddawać się ryzyko.

pixabay.com

Producent: CEDROB S.A., Ujazdówek 2A, 06-400 Ciechanów, Ubojnia Drobiu Ujazdówek, weterynaryjny numer identyfikacyjny 14023901.

Partia oznaczona numerem 232/2/222/20: Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed zakupem różnych elementów drobiowych: ćwiartki tylnej z kurcząt, filetów z piersi kurcząt, filetów z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łap z kurcząt, mięsa drobnego z kurcząt, nóg z kurcząt, piersi z kurcząt, podudzia z kurcząt, porcji kulinarnych kuprowych, porcji kulinarnych z kurcząt, serc z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, uda z kurcząt, a także wątroby z kurcząt, z terminami do spożycia: 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 roku.

Partia oznaczona numerem 232/2/222/20: która, tak jak poprzednia, obejmuje różne elementy drobiowe: ćwiartkę tylną z kurcząt, filety z piersi kurcząt, filety z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łapy z kurcząt, mięso drobne z kurcząt, piersi z kurcząt, porcje kulinarne z kurcząt, serca z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, wątroby z kurcząt, żołądki z kurcząt, z terminami przydatności do spożycia: 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 roku.

Producent odpowiadający za dystrybucję mięsa, podał wiadomości o zagrożeniu osób pracujących w dziale handlowym, odpowiedzialnego za poinformowanie odbiorców zakwestionowanego asortymentu. Proces wycofywania produktów z obrotu jest monitorowany przed odpowiednie organy. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca konsumentom, by nie spożywali drobiu pochodzącego z tych partii. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, informując go o zjedzeniu mięsa zatrutego bakterią Salmonella Enteritidis.

Jak informował portal "Życie PL": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Życie PL" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT