Dokładnie 1 milion 30 tysięcy osób – taka grupa Polaków pozostaje dziś bez stałego zatrudnienia. Jak powiedziała niedawno na antenie Polskiego Radia szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, stopa bezrobocia w lipcu, zgodnie z danymi Głównego urzędu Statystycznego wyniosła 6,1 proc. Zdaniem minister naprawdę nie jest źle pod względem bezrobocia w Polsce.

– Pokazuje to, że miejsca pracy zostały uratowane – powiedziała Maląg.

Jak przypomniała słuchaczom PR1, cytowana przez Biznes Interia, Marlena Maląg na zachowanie i utrzymanie miejsc pracy rząd przeznaczył 130 miliardów złotych z budżetu państwa. W tej chwili ministerstwo przeprowadza dokładne analizy tego, czy środki przekazane przedsiębiorcom zostały wydane zgodnie z planem przeznaczenia.

Jak wygląda bezrobocie w Polsce po pandemii koronawirusa? Szczegóły zdradziła Marlena Maląg

Okazuje się, że w Polsce mamy grubo ponad milion bezrobotnych! Dane dotyczące stopy bezrobocia i liczby bezrobotnych w kraju podała Marlena Maląg. Jak wynika z obliczeń, w grudniu może być od 7 do 8 proc. osób bez pracy!

Minister została zapytana o to, jakie są prognozy na wzrost bezrobocia w następnych miesiącach. Marlena Maląg ma wielką nadzieję, że do końca roku stopa bezrobocia nie przekroczy magicznych 8 procent ogółu społeczeństwa w wieku produkcyjnym.

– Z obserwacji tego, co się dzieje na rynku pracy, wynika, że może sięgnąć między 7 proc. a 8 proc. Obecnie mamy 1 mln 30 tys. bezrobotnych. Zakładamy, że przy wsparciu, które już poszło, i przy otwieraniu gospodarki, stopa bezrobocia w grudniu będzie między 7 proc. a 8 proc. – stwierdziła w wywiadzie szefowa MRPiPS.

Marlena Maląg ma również nadzieję, że spodziewana na jesień druga fala epidemii nie będzie miała wpływu na gospodarkę i nie spowolni jej tak znacząco, jak miało to miejsce na wiosnę. Ministerstwu zależy, aby poprzez inwestycje gospodarka i rynek pracy jak najszybciej wróciły do dawnego stanu sprzed koronawirusa.

fot. Twitter @MarlenaMalag

Jak informował portal "Wiesz": KIEPSKA INFORMACJA DLA RODZICÓW OBAWIAJĄCYCH SIĘ POSŁANIA DZIECI DO SZKOŁY OD 1 WRZEŚNIA! MOŻNA DOSTAĆ GRZYWNĘ, A UCZEŃ I TAK TRAFI DO ŁAWKI

Przypomnij sobie: JAK PRAWIDŁOWO I BEZ USZKODZEŃ WYCZYŚCIĆ FUGI? NACZELNY PROBLEM W ŁAZIENCE I KUCHNI JUŻ NIE BĘDZIE SPĘDZAŁ SNU Z POWIEK

Portal "Wiesz" pisał również: POLSKIE WŁADZE ZAPOWIADAJĄ ZMIANY W PROGRAMIE MIESZKANIE PLUS. MAJĄ ONE UŁATWIĆ ŻYCIE MŁODYM „KTÓRZY NIE CHCĄ BYĆ ZNIEWOLENI PRZEZ KREDYT”