To nie pierwsze tak niesamowite odkrycie w kopalni diamentów na terenie maleńkiego państwa w południowej części Afryki, jednak wieść o niesamowitym znalezisku rozniosła się po całym świecie za sprawą agencji prasowej Bloomberg.

Kopalnia mieści się na terenie Gór Smoczych, a górnikom z Letseng udało się wydobyć diament o wadze aż 442 karatów, czyli 88,4g. wartość rynkowa tego cennego kamienia szlachetnego jest ogromna, a to jeden z największych diamentów, które wykopano w tym roku.

Według pierwszych szacunków, diament jest wartość 18 milionów dolarów, czyli ok. 67 milionów złotych. Właściwa kwota, za jaką można kupić diament zostanie podana po jego oszlifowaniu.

Niesamowite odkrycie w kopalni diamentów w Lesotho. Kamień wart 18 milionów dolarów

Każdy chciałby znaleźć skarb, który wart jest tak oszałamiającą kwotę! Udało się to jednak odkrywcom pracującym w kopalni Letseng w niewielkim afrykańskim kraju – Lesotho. Znaleziony tam diament wart jest – bagatela – 70 milionów złotych!

Jak informuje serwis Biznes Info, kopalnia Letseng może się pochwalić naprawdę niesamowitymi odkryciami. Jak przypomina Fakt, w tym miejscu odkryto masę ogromnych kamieni, które przedstawiają nadspodziewanie wysoką wartość, znane są również ze swojej czystości.

To właśnie tu znaleziono m.in. „Lesotho Legend” – diament o wadze 910 karatów, czyli 182 g, a jego wielkość to około dwie piłki do golfa. Za ile został sprzedany? Jego kwota to 40 milionów dolarów!

Okazuje się, że kopalnia Letseng położona w Górach Smoczych to najwyżej położona na świecie kopalnia odkrywkowa diamentów na świecie. Rząd Lesotho ma zaledwie 30 procent udziałów w przedsiębiorstwie, reszta należy do firmy Gem Diamonds.

Jak informował portal "Wiesz": KINGA RUSIN BĘDZIE MIAŁA WŁASNY PROGRAM! REZYGNACJA Z PROWADZENIA „DZIEŃ DOBRY TVN” MIAŁA OTWORZYĆ JEJ NOWĄ DROGĘ ZAWODOWĄ

Przypomnij sobie: CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA OPUBLIKOWAŁA ZDJĘCIE NOWEGO CZŁONKA RODZINY. ŻYCZENIA ALEKSANDRY KWAŚNIEWSKIEJ DO KUBY BADACHA

Portal "Wiesz" pisał również: MARTYNA WOJCIECHOWSKA POTWIERDZA SENSACYJNE DONIESIENIA! POZOSTAJE TYLKO POGRATULOWAĆ, PIĘKNY CZAS DLA PODRÓŻNICZKI