Niestety, sytuacja epidemiczna w Polsce nie należy do najlepszych, a co dnia odnotowujemy wzrost zakażeń rzędu minimum 500 przypadków, często bijąc rekordy po blisko 800, czy nawet 900 zakażonych. Stąd pojawił się pomysł stworzenia specjalnych stref, oddzielonych od reszty, w których panują zaostrzone przepisy i obostrzenia związane z pandemią.

Ponieważ wyniki zachorowań się nie zmniejszają, a w niedzielę wykryto 631 nowych chorych, co jak na ten dzień to wyjątkowo dużo to władze postanowiły działać i wdrożyć niezbędne przepisy w wielu miejscach. Do poważnych zmian dojdzie we wskazanych przez resort zdrowia strefach.

Rząd wprowadza kolejną, niebieską, strefę z zaostrzonymi obostrzeniami. Co to oznacza?

Jak przypomina Lelum, w wielu regionach w Polsce musimy się liczyć z zaostrzeniem obostrzeń i powrotem restrykcji podobnie do pierwszych tygodni epidemii wiosną. Niestety, w wielu miejscach przywrócono noszenie maseczek nie tylko w zamkniętych przestrzeniach publicznych, a także wdrożono limity w korzystaniu z różnych placówek jak siłownie, kina, centra kultury itd.

Do tej pory, w ramach ograniczania epidemii koronawirusa, wytyczono strefy z zaostrzonymi obostrzeniami, które podzieliły terytorium Polski na trzy kolory – zieloną, czerwoną i żółtą. W każdej z nich panują inne zasady.

To jednak nie koniec. Resort zdrowia ogłosił, że powstaną strefy niebieskie, czyli zagrożone zwiększoną liczbą zachorowań, które mogą przejść do strefy żółtej, jeśli sytuacja się nie poprawi.

W obu strefach – żółtej i czerwonej – obowiązują różne obostrzenia. W pierwszej z nich nie mogą się odbywać imprezy rodzinne większe niż 100 osób zaproszonych, istnieje limit osób 1 na 4 mkw, a w kinach może być zajętych tylko 25 proc. miejsc siedzących.

W strefie czerwonej jest jednak trudniej. Nie odbywają się żadne imprezy i wydarzenia, nie działają sanatoria, parki rozrywki itd., w siłowniach nie może przebywać więcej na 1 osoba na 10 mkw, wesela i inne uroczystości rodzinne to maksymalnie 50 gości, a w przestrzeni publicznej obowiązkiem jest noszenie maseczek ochronnych.

Jak informował portal "Wiesz": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Wiesz" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT