Polska została objęta w żółtych i czerwonych strefach, a to spowodowało reakcji.
Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało w sprawie obecnego stanu placówek. Ostatecznie warto się zapoznać komunikatem podanym przez resort edukacji na zasadzie postanowienia resortu zdrowia.

Ministerstwo Edukacji powiadomiło o poważnym komunikacie dotyczącego realizacji od soboty stref żółtych i czerwonych. Sprawa polega na wiadomościach dla dyrektorów szkół, którzy mogą zacząć znaczne postępki, aby zabezpieczyć przed zagrożeniem. Strona gov.pl podaje:
-Organizacja pracy szkoły powinna uwzględniać Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r., w tym w zakresie:

  • higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni,
    gastronomii,
  • organizacji pracy burs/internatu,
  • postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły/internatu/bursy.

Ministerstwo zwróciło uwagę również na ogromne szansy, z których dyrekcja może się posługiwać, by polepszyć stan sanitarny odpowiedniej szkoły.

pixabay.com

Postanowienie dyrekcji w sprawie dbania o bezpieczeństwo dzieci

MEN zwraca uwagę, że dyrekcja ma prawo ustalić pasujący reżym pracy, który okaże polepszenie w obecnym stanie sanitarnym:

  • ustalić godziny przychodzenia klas do szkoły (np. co 5-10 minut);
  • ustalić godziny rozpoczynania zajęć dla klas/oddziałów (np. co godzinę);
  • ograniczyć do minimum przychodzenie i przebywanie osób trzecich, w tym w strefach wydzielonych;
  • wprowadzić obowiązek zachowania dystansu między uczniami w przestrzeniach wspólnych szkoły lub stosowanie przez nich osłony ust i nosa (korytarze, szatnia)
    wprowadzić obowiązek osłony ust i nosa w przypadku zajęć praktycznych
    w ramach kształcenia w zawodzie – jeżeli nie jest możliwe zachowanie dystansu między uczniami, dezynfekcji rąk przed korzystaniem ze sprzętu, urządzeń, maszyn;
  • wprowadzić obowiązek zachowania dystansu między pracownikami szkoły w przestrzeniach wspólnych szkoły lub stosowanie przez nich osłony ust i nosa (pokój nauczycielski, korytarz) – piszą na gov.pl.

Postanowienie o szczególniejszych obostrzeniach będą systematyzowały działania placówki, decyduje dyrekcja szkoły. MEN zwraca uwagę, żeby posługiwać się z każdej metody ograniczającej spotkania wśród zbyt wielkiej liczby osób. W tym czasie w Polsce istnieje mieszany układ kształcenia i ciągle 98 % placówek znajduje się w zwykłym trybie.

Jak informował portal "Życie PL": Adam Małysz wypowiedział się o wygraniu Igi Świątek. Skomentował "skoki" reprezentantki