Sanepid niemal natychmiast chce się skontaktować z gośćmi jednej z restauracji zlokalizowanej w pewnym regionie Polski. Mogło dojść do dużego zakażenia sytuacja jest naprawdę poważna i nie wolno jej lekceważyć.

Inspektorat sanitarny prosi wszystkich, którzy byli w tym lokalu o zgłoszenie się – telefonicznie lub mailowo. Niestety, może się okazać, że część gości została zarażona!

Dramatyczna sytuacja w jednym z lokali gastronomicznych w Polsce! Sanepid szuka gości, mogli zostać zarażeni

Chodzi o restaurację w Wielkopolsce, a dokładnie lokal Fragola w Opalenicy. Sytuacja jest poważna, gdyż sanepid szuka osób, które w ostatnich dniach pojawiły się w restauracji i korzystały z jej usług. Okazuje się, że zagrożenie jest spore, gdyż jeden z kelnerów jest zakażony koronawirusem, gdyż otrzymał pozytywny wynik testu. O sytuacji klientów powiadomił sam właściciel, jednak zgodnie z przepisami do akcji wkroczyły służby sanitarne.

– Jeden z naszych pracowników (kelner) pracujący w dniach: 17 sierpnia, 19 sierpnia, 21 sierpnia, 22 sierpnia, 23 sierpnia, ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszyscy goście przebywający na terenie restauracji w tych dniach proszeni są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Tomyślu - napisał właściciel lokalu na Facebooku, cytowany przez Pikio.

Zarząd lokalu zdecydował się go czasowo zamknąć, choć sanepid nie zakazał prowadzenia działalności. Pracownicy znaleźli się na kwarantannie, a na dniach mają zostać przeprowadzone u nich testy.

Sprawę – ze zwłoką – potwierdził sanepid w Nowym Tomyślu i apeluje do wszystkich, którzy w wymienionych przez właściciela restauracji dniach byli jej gośćmi. Niestety, mogło dojść do zarażenia się koronawirusem.

Jak informował portal "Wiesz": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Wiesz" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT