Już za kilka dni dwunasta rocznica katastrofy smoleńskiej. Nie da się ukryć, ze to wydarzenie dla wszystkich Polaków było wręcz szokujące. Wiele osób traciło wówczas ukochanych bliskich, a tragedia doprowadziła do znaczących zmian w całym państwie i na scenie politycznej. Jedną z osób, których świat wywrócił się do góry nogami była Marta Kaczyńska. Prawniczka straciła w wypadku lotniczym oboje rodziców.

Córka zmarłej pary prezydenckiej postanowiła wyjawić, co zrobiła, gdy otrzymała informację o rozbiciu samolotu na lotnisku pod Smoleńskiem. Tego nie da się zapomnieć.

Marta Kaczyńska o swojej pierwszej reakcji na informację o rozbiciu samolotu z parą prezydencką na pokładzie 10 kwietnia 2010. Co pomyślała?

Jak wyjawiła Marta Kaczyńska, 10 kwietnia 2010 roku przebywała w domu i rano przygotowywała śniadanie dla rodziny. Wpierw doszły do niej informacje o kłopotach z lądowaniem, ale z początku się tym nie przejęła, bo takie sytuacje zdarzały się już wcześniej.

Później pojawiła się informacja o pożarze, ale Marta Kaczyńska ufała, że szybko zostanie on ugaszony i na pewno nic się nikomu nie stanie.

- Chwyciłam za słuchawkę. Zadzwoniłam do funkcjonariuszy BOR-u, którzy urzędowali tu, w Sopocie. Wydawało mi się, że muszą mieć sprawdzone informacje. Nic nie wiedzieli – przekazała podczas rozmowy z Vivą.

Dopiero po 9 rano otrzymała pewne informacje o tym, że doszło do katastrofy i najpewniej nikt nie przeżył. Wówczas poczuła, jakby jej życie się skończyło. Powiedziała, że wzięła swoje córeczki w ramiona i powiedziała wprost o rozbiciu samolotu i o tym, że babcia i dziadek nie żyją.

Marta Kaczyńska / YouTube:  eOstroleka
Marta Kaczyńska / YouTube: eOstroleka

Jak informował portal "Życie Polska": SZPITAL, W KTÓRYM LECZYŁ SIĘ JAROSŁAW KACZYŃSKI POPADŁ W POWAŻNE TARAPATY. PROBLEM KADROWY DAJE SIĘ WE ZNAKI. DLACZEGO LEKARZE POSTANOWILI STRAJKOWAĆ

Przypomnij sobie: IWONA MAZURKIEWICZ Z „SANATORIUM MIŁOŚCI” WYZNAŁA SWOJĄ WIELKĄ TAJEMNICĘ Z PRZESZŁOŚCI. SENIORKA NIESAMOWITYM WYZNANIEM PORUSZYŁA DO GŁĘBI WIELE OSÓB

Portal "Życie Polska" pisał również: POLSKI GENERAŁ WYJAWIŁ ZASKAKUJĄCE PRZYPUSZCZENIA W KWESTII ZAKOŃCZENIA KONFLIKTU NA UKRAINIE. CZY WŁADIMIR PUTIN PODAŁ KONKRETNĄ DATĘ WYJŚCIA WOJSK

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WOŁODYMIR ZEŁENSKI WYPOWIEDZIAŁ SIĘ DO FORUM PLENARNEGO ONZ. PREZYDENT UKRAINY OSTRO O POCZYNANIACH WŁADIMIRA PUTINA. MÓWIŁ O ZDARZENIACH W BUCZY