Jak donosi serwis „Super Express”, Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy, w którym swego czasu leczył się Jarosław Kaczyński mierzy się z poważnymi problemami dotyczącymi kadr. Okazuje się bowiem, że kilka dni temu aż 43 na 66 pracujących w placówce ortopedów zdecydowało się złożyć wypowiedzenia z pracy. Jaki był tego powód?

Jak nietrudno się domyślić przyczyną rezygnacji z umów o pracę są – zdaniem medyków – za niskie pensje. Lekarze zagrozili, że jeśli nie otrzymają wyższych wynagrodzeń to w czerwcu oficjalnie odejdą z pracy. Co naprawdę dzieje się w otwockim szpitalu?

Lekarze w otwockim szpitalu protestują przeciwko za niskim pensjom. Zagrozili, że odejdą z pracy. Chodzi o 43 specjalistów!

Otwocki szpital to jedna z najlepszych placówek ortopedycznych w całej Polsce i leczyć się tu przyjeżdża masa pacjentów z niemal każdego zakątka naszego kraju. Tu tez leczy się najtrudniejsze i najbardziej skomplikwoane przypadki, z którymi nie potrafią sobie poradzić inni lekarze. Własnie tu w 2019 roku przeszedł skomplikowaną operację Jarosław Kaczyński.

Okazuje się jednak, ze lekarze mają dość tego, iż otrzymują pensje niższe od swoich kolegów pracujących w innych szpitalach. Zarabiają bowiem średnio o połowę mniej od lekarzy z okolic stolicy i z innych miejsc Polski.

- Pracujemy w Otwocku do końca czerwca. Jeśli nic się nie zmieni, po prostu zmienimy placówkę. Bez blisko 70 proc. ortopedów ten szpital można zamykać! Nikt nie znajdzie tylu specjalistów na nasze miejsce – przekonują lekarze z SPSK w Otwocku.

Większość lekarzy z tego ośrodka zarabia minimalną pensję przeznaczoną dla specjalisty, czyli po podwyżkach 7500 złotych brutto.

Jak informował portal "Życie Polska": IGA ŚWIĄTEK W OGNIU PYTAŃ DZIENNIKARZY. POLSKA TENISISTKA BARDZO ZASKOCZONA JEDNYM Z TEMATÓW. PADŁO PYTANIE O JEJ ŻYCIE PRYWATNE. ODPOWIEDŹ ZDUMIEWA

Przypomnij sobie: EWA MINGE JASNO O TYM, CO SPOTKAŁO JĄ PO JEDNYM Z ZABIEGÓW. GWIAZDA PRZYZNAŁA, ŻE NIE WSZYSTKO POSZŁO TAK, JAK CHCIAŁA. DOSZŁO DO ZMIAN RYSÓW TWARZY

Portal "Życie Polska" pisał również: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN OTRZYMAŁA NOWĄ INTRATNĄ PROPOZYCJĘ PRACY. GWIAZDA ZA UDZIAŁ W PRZEDSIĘWZIĘCIU OTRZYMA FORTUNĘ. TAK RADZI SOBIE BEZ TVN

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WAŻNY DOKUMENT DOTYCZĄCY PRZYSZŁOŚCI UKRAIŃSKICH DZIECI PODPISANY PRZEZ RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO. UNICEF POSTANOWIŁ POMÓC MAŁYM UKRAIŃCOM W WARSZAWIE