Najpopularniejsze imię wśród dzieci płci męskiej nie zostało zmienione z zeszłego roku, jednak pojawiły się zmiany na pierwszym miejscu żeńskim w tym topie.

Żeby każdemu się podobało, żeby się dobrze kojarzyło, może po rodzeństwie, a może po uwielbionym artyści? – decyzja o wyboru imienia dla potomka nie rzadko jest trudny. Przyszli rodzice tracą wiele czasu na przemyślenie listy imion męskich i żeńskich w odnalezieniu tego samego. Podoba się jego brzmienie, mają do niego uczucia lub miał go ktoś z rodziny. Decyzja o wyborze imienia dla potomka to poważne postanowienie. Według ekspertów może okazać wpływ na relacje międzyosobowe i drogę kariery.

Najczęściej nadawane imiona w pierwsze sześc miesięcy tego roku?

pixabay.com


W porównaniu w nawiasie napisane są pozycję danego imienia w zeszłym roku:

Top 10 imion męskich:
Antoni – 4037 (lider również w 2019 r.)
Jan – 3823 (również 2. miejsce)
Jakub – 3614 (nadal na 3. pozycji)
Aleksander – 3541
Franciszek - 3499 (Szymon)
Szymon – 3107 (Franciszek)
Filip - 2744
Mikołaj – 2587
Stanisław – 2522 (Wojciech)
Wojciech – 2416 (Adam)
Top 10 imion żeńskich:
Julia – 3649 dziewczynek (w 2019 r. Zuzanna)
Zuzanna – 3639 (przed rokiem była to Julia)
Zofia – 3588 (3. miejsce również przed rokiem)
Hanna – 3364 (Maja)
Maja – 3244 (Hanna)
Lena – 2633 ( 6. pozycja również w 2019 r.)
Alicja – 2564 (to samo miejsce również w ubiegłym roku)
Oliwia – 2395 (Maria)
Maria – 2372 (Oliwia)
Laura - 2049 (Amelia)
Znaczenie imion
Antoni - Nie ma agresji, pomimo tego jest zaangażowany. To człowiek odpowiedzialny. Niekiedy może być powolny przenosić postanowienia ważnych decyzji. Antoni może ostro stracić pełną wewnętrzną równowagę i stać zamkniętym.
Zuzanna - jest bardzo miła do bliźniego, która często przybiera przesadną postać, ale znaczy to prawdziwe przepełnienie psychiczne. Jest słabszą, niż mogłaby się wydawać. Po minięciu jej negatywu, można ją zachęcić do mnóstwa rzeczy. Jest o mniej czy bardziej emocjonalna. Przekroczenie pobudliwości często pozbawia ją zdrowego rozsądku, który pozwoliłby omijać mnóstwo dramatu. Gubi się wśród detali i wtedy staje się niesprawiedliwa.
Jan - od razu wybiera kierunek kariery i tak planuje nauczenie, aby odbyły się cele. Nadzielony wielkim intelektem i jednocześnie zdolnościami manualnymi, może robić jednocześnie wiele spraw naraz.
Julia - skryta, często nieśmiała. Obchodzi kontaktu ze ludźmi, ze światem. Przekroczenie pobudliwości pokrywa chłodem. Zewnątrz nie ujawnia, że ten problem wstrząsa nią, hamuje emocje do tego poziomu, że może się wydawać bezuczuciową.
Jakub - jest wszechstronnie rozwiniętym. Do wspaniałej równowagi musi brać udział w życiu świata, bez tego czuje się obcy, to znaczy niezadowolony. Nie silnym punktem jest duma, zamierzenie imponowania. Często ucieka, zanim zapewnia, jakiej natury niebezpieczeństwo mu zagraża.
Zofia - stwierdza swoje istnienie. Jest bardzo chętna życiowo. Z dzieciństwa podrzuca rodzicom tempo życia. Jest wesoła, pełna ognia i też spokoju, i najlepiej rozwiązuje w kilka minut wszystkie problemy.

Jak informował portal "Życie PL": Ksiądz został ukarany sądem przez przekroczenie ograniczeń kororonawirusu. Nie wykluczono, że ktoś zamierzał się na niego specjalnie donieść