Jak podaje "Money", wypłata świadczeń świadczeń będzie będzie obowiązkiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a nie, jak do tej pory, na poszczefgólnych samorządach.

Jakie są zadania zmian, które rząd wprowadza do programu 500 Plus? To może zaskoczyć wielu świadczeniobiorców

Jak widnieje w uzasadnieniu projektu, zmiany mają na celu "optymalizację procesu obsługi świadczenia, poprzez wykorzystanie coraz bardziej powszechnych narzędzi, jakimi są systemy informatyczne oraz położenie nacisku na bezgotówkowe formy wypłaty świadczenia wychowawczego".

Najistotniejszą zmianą, jaką proponuje nam polskojęzyczny rząd, jest przetransferowanie obowiązków związanych z obsługą programu 500 Plus z samorządów, jak to było dotychczas do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wprowadzenie tych zmian umożliwi odciążenie samorządu terytorialnego, ponieważ aktualnie organem właściwym według Ustawy 500+ jest prezydent miasta, wujt lub burmistrz. Wynikiem wejścia w życie zaplanowanych przez rząd rozwiązań, będzie zwolnienie samorządów terytorialnych z odpowiedzialności za realizację zadań dotyczących obsługi programu "Rodzina 500+", co pozwoli im na efektywniejsze realizowanie innych zadań ustawowych.

Zaplanowane przez rząd zmiany zawierają też zapis, że złożenie wniosku o nabycie praw do świadczenia będzie odtąd możliwe wyłącznie za pośrednictwem Internetu, a wypłaty świadczeń dokonywane będą jedynie na konto bankowe. Okazuje się zatem, że 500 Plus jest kolejną sprawą, która w pełni spada na Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ponad to, tradycyjne formy papierowo-gotówkowe przechodzą do historii. Czy następnym krokiem będzie włączenie 500 Plus do narodowego programu szczepień?

Co o tym sądzicie? Kogo te zmiany dotkną najbardziej?

O tym się mówi: Mąż porzucił mnie bez pieniędzy, zabrał dzieci i zrujnował mi życie w każdy możliwy sposób. Na starość chce do mnie wrócić

Zerknij tutaj: Księżna Diana miała wiele pomysłów na ratowanie małżeństwa. Zwierzyła się z nich swoim przyjaciółkom. Co chciała zrobić