Niedobre wieści dotyczące tempa prowadzenia na rynek szczepionki na COVID-19. Po początkowej euforii, która towarzyszyła informacji, która ukazała się w ubiegłym tygodniu, jakoby szczepionka miała wejść na rynek z końcem 2020 roku, nie ma już śladu.

Okazuje się bowiem, że brytyjsko-szwedzki koncern farmaceutyczny AstraZeneca podał we wtorek informację o wstrzymaniu testów klinicznych szczepionki na COVID-19. U jednej z osób pojawiły się niezwykle groźne skutki uboczne specyfiku.

Testy szczepionki na koronawirusa wstrzymane, u jednej z osób wystąpiły skutki uboczne, co się stało?

Współpracująca z uniwersytetem Oxford firma farmaceutyczna ma problem, gdyż opracowywana wspólnie z naukowcami szczepionka na COVID-19, której testy są przeprowadzane w różnych krajach na świecie, w tym w Wielkiej Brytanii ma skutki uboczne.

Okazuje się, że taka sytuacja miała miejsce kilka dni temu, a jeden z ochotników zmaga się ze skutkiem ubocznym groźnym dla życia.

Choć w oficjalnym komunikacie nie podano, o jaką dolegliwość chodzi to zdecydowano się natychmiast wstrzymać testy kliniczne szczepionki. Zdaniem Stat News, osoba powinna wrócić do zdrowia.

Rzecznik prasowy koncernu potwierdził, że jest to rutynowa procedura, chodzi bowiem o zbadanie szczepionki pod kątem bezpieczeństwa. Jak donosi Fakt, ta przerwa może być przyczyną opóźnień we wprowadzeniu szczepionki na rynek.

Wpierw mówiono o wdrożeniu specyfiku na rynek na koniec tego lub na początku przyszłego roku. W tej chwili szczepionka jest w trzeciej fazie badań klinicznych.

Astra Zeneca to nie jedyna firma, która testuje szczepionkę na COVID. Są to również Moderna Inc. Razem z Pfizer i BioNTech.

Jak informował portal "Życie PL": CZY POLACY DOCZEKAJĄ SIĘ ZEROWEGO PODATKU VAT NA PRZEJAZDY KOLEJĄ I KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? JEST TAKI POMYSŁ POLSKICH WŁADZ

Przypomnij sobie: PAPIEŻ W ZDUMIEWAJĄCYCH SŁOWACH NAPOMNIAŁ WIERNYCH W SPRAWIE PEWNEGO GRZECHU. „TO GORSZE NIŻ EPIDEMIA!” GRZMIAŁ PODCZAS MODLITWY ANIOŁ PAŃSKI

Portal "Życie" pisał również: POTĘŻNE MANDATY DLA GRZYBIARZY? TO MOŻLIWE, JEŚLI NIE ZASTOSUJEMY SIĘ DO ISTOTNYCH ZASAD, BEZKARNOŚĆ MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ