W niedzielę w trakcie modlitwy Anioł Pański papież Franciszek grzmiał z ambony, napominając wiernych w sprawie, która niezwykle mocno go zbulwersowała. Ojciec Święty użył niezwykle mocnych słów i zachęcił wszystkich do duchowego treningu, aby pozbyć się tego brzydkiego grzechu ze swoich codziennych nawyków. O co chodzi? O gadulstwo i obgadywanie bliźnich!

Papież Franciszek mocno o grzechu obmowy! Nazwał je „zarazą gorszą od COVID”!

Papież Franciszek mocno zdenerwował się na wiernych z powodu grzechu, który wyjątkowo dobitnie krzywdzi wiele osób. Ojciec Święty jest przekonany, że obmawianie jest zarazą gorszą niż COVID-19!

Ojciec Święty wprost wyjaśnił, do czego prowadzi obgadywanie innych, szczególnie w momencie, gdy osoba obmawiana poniosła jakąś stratę, niepowodzenie, czy popełniła błąd, lub czyni coś niezgodnie z naszym trybem myślenia.

– Takie obgadywanie zamyka serce wspólnoty. Wielkim gadułą jest diabeł, który zawsze mówi złe rzeczy o innych, bo to jest kłamca, który stara się podzielić Kościół, oddalić braci i rozbić wspólnotę. Zdobądźmy się na wysiłek; żadnego obgadywania. Gadulstwo to brzydsza zaraza niż Covid – wyjaśnił papież Franciszek, cytowany przez Radio Zet.

Jednak zaznaczył, że istotne jest tzw. braterskie napomnienie, ale tej konkretnej osoby, a nie rozpowiadanie innych dookoła o kwestiach związanych z tym człowiekiem. Jak sam zaznaczył, chodzi o złoty środek pomiędzy obmową, a całkowitym pomijaniem innych i brakiem zainteresowania tym, co robią.

Modlił się o to, aby we wspólnocie chrześcijan panowały „braterskie relacje, zawsze oparte na wzajemnym przebaczeniu i przede wszystkim na niezwyciężonej mocy Miłosierdzia Bożego”.

Jak informował portal "Życie PL": JUŻ WKRÓTCE MOŻE SIĘ POJAWIĆ NOWE OGRANICZENIE DLA TYSIĘCY POLAKÓW, NIE MA POWODÓW DO ZADOWOLENIA. O SPRAWIE POWIADOMIŁ GIS

Przypomnij sobie: CZY PROGRAM 500 PLUS NIE DAŁ SPODZIEWANEGO PRZEZ RZĄD EFEKTU? TRUDNA SYTUACJA, WICEMINISTER SIĘ TŁUMACZY, RESORT BĘDZIE BADAŁ SPRAWĘ

Portal "Życie PL" pisał również: MROŻĄCA KREW W ŻYŁACH NIESPODZIANKA W SUPERMARKECIE. NIETYPOWY GOŚĆ WSZEDŁ DO SKLEPU W ŚRODKU DNIA, WSZYSTKO NAGRAŁY KAMERY