Dokładnie 400 nowych przypadków koronawirusa – tyle pozytywnie zdiagnozowanych osób ustaliły służby sanitarne, a w ślad za nimi Główny Inspektorat Sanitarny. Tym samym, ogólny bilans epidemii zwiększył się do 71 526 osób od początku epidemii.

Wiadomo również o śmierci dwunastu osób, wiadomo, że od początku epidemii w Polsce zmarło z powodu COVID-19 lub chorób towarzyszących już 2136 osób.

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano po raz kolejny w Małopolsce – to dokładnie 97 osób. Na drugim miejscu znajdują się ex aequo Mazowsze i województwo śląskie – w obu regionach wykryto po 52 osoby z koronawirusem. Trzeci jest Dolny Śląsk – to 49 nowych przypadków.

Ministerstwo Zdrowia z nowym bilansem epidemii koronawirusa. 400 przypadków we wtorek, 8 września

Jak sytuacja przedstawia się w pozostałych regionach Polski? 31 nowych zakażeń odnotowano w Wielkopolsce, 26 na Pomorzu, po 16 w województwie zachodniopomorskim i na Podkarpaciu, 12 na ziemi łódzkiej i 11 w świętokrzyskiem.

Pojedyncze osoby zdiagnozowano na Podlasiu – dziewięć przypadków, w województwie kujawsko-pomorskim – osiem, na Opolszczyźnie – siedem, na Lubelszczyźnie – sześć i po cztery w województwach warmińsko-mazurskim i lubuskim.

Wiadomo również o śmierci dwunastu osób. Najmłodsza z ofiar to 52-letnia kobieta z Krakowa. Jak informuje resort, większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że obecnie w szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych odbywają hospitalizację wynikającą z ciężkiego przebiegu COVID-19 2042 osoby, a 81 chorych wymagało podłączenia do respiratora.

Wzrosła liczba osób przebywających na kwarantannie – to obecnie 76 047 osób, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest wciąż 7010 osób. Rośnie również liczba ozdrowieńców – to we wtorek 8 września 55 910 osób, o 797 więcej niż w poniedziałek.

Jak informował portal "Życie PL": JUŻ WKRÓTCE MOŻE SIĘ POJAWIĆ NOWE OGRANICZENIE DLA TYSIĘCY POLAKÓW, NIE MA POWODÓW DO ZADOWOLENIA. O SPRAWIE POWIADOMIŁ GIS

Przypomnij sobie: CZY PROGRAM 500 PLUS NIE DAŁ SPODZIEWANEGO PRZEZ RZĄD EFEKTU? TRUDNA SYTUACJA, WICEMINISTER SIĘ TŁUMACZY, RESORT BĘDZIE BADAŁ SPRAWĘ

Portal "Życie PL" pisał również: MROŻĄCA KREW W ŻYŁACH NIESPODZIANKA W SUPERMARKECIE. NIETYPOWY GOŚĆ WSZEDŁ DO SKLEPU W ŚRODKU DNIA, WSZYSTKO NAGRAŁY KAMERY