Ta wiadomość zdecydowanie zaskoczy wielu Polaków, którzy liczyli na poluzowanie obostrzeń w związku z nową polityką walki z epidemią nowego ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego.

Jednak obserwacja sytuacji epidemicznej przez służby sanitarne pozwala twierdzić Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu, ze zmiana jest nieunikniona, a chodzi o bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich Polaków. O nowej sytuacji poinformował szef GIS, Jarosław Pinkas w trakcie rozmowy na antenie Radia Zet.

GIS chce wprowadzić nową regulację związaną z obostrzeniami. Dotyczy ona wesel, zmiana utrudni życie wielu osobom

Jarosław Pinkas na antenie Radia Zet, w programie „Gość Radia Zet” poinformował, że według nowych rekomendacji GIS maja zajść spore zmiany w organizacji wesel. Zostaną wdrożone mocniejsze limity liczby gości mogących wziąć udział w imprezie rodzinnej.

Mowa tutaj o ograniczeniu organizacji wesel do 50 gości. Do tej pory mogło w nich brać udział maksymalnie 150 osób. Obowiązkowa ma być też rejestracja gości.

– GIS rekomenduje zmiany w weselach: zmniejszenie liczby gości weselnych do 50 osób oraz obowiązek rejestracji weselników – przekazała do publicznej wiadomości szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Jarosław Pinkas, cytowany przez Pikio.

Zdaniem szefa GIS regulacje zostaną przedstawione podczas zebraniu zespołu zarządzania kryzysowego w piątek o 9.30. Wytyczne najpewniej doczekają się aprobaty.
Jednak Jarosław Pinkas podkreślił, że zdaje sobie sprawę z tego, iż regulacja utrudni życie wielu Polakom.

– Ludzie wynajęli sale, zapłacili za catering. To nie może być robione wbrew obywatelowi. Nie będziemy robili nic na siłę. Musimy się zachowywać racjonalnie, to musi być akceptowalne. Jeśli chodzi o sprawy związane z COVID-em, postępujemy szybko – powiedział w trakcie wywiadu Pinkas.

Jak informował portal "Życie PL": POLSKIE WŁADZE PODJĘŁY ISTOTNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE ZAGRANICZNYCH PODRÓŻY. DO TYCH KRAJÓW NIE POLECIMY, LISTA Z ZAKAZEM CORAZ DŁUŻSZA

Przypomnij sobie: POLICJANCI RUSZYLI Z MASOWYMI KONTROLAMI W TROSCE O DZIECI. NIE BĘDZIE LITOŚCI DLA ŁAMIĄCYCH PRZEPISY, TRZEBA BĘDZIE PONIEŚĆ KONSEKWENCJE

Portal "Życie PL" pisał również: OD PRZYSZŁEGO ROKU SZYKUJE SIĘ NAM NOWY PODATEK? DECYZJA NALEŻY DO UNII EUROPEJSKIEJ, W GRĘ WCHODZĄ WIELKIE PIENIĄDZE