Minister zdrowia ogłosił właśnie najnowsze obostrzenia dotyczące zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej i kontaktach międzyludzkich. Już od najbliższej soboty nie będzie można korzystać z przyłbic, chust, szalików i innych rodzajów materiałowej ochrony, która nie jest maseczką.

Od tej pory to maseczka stanie się jedynym dopuszczalną ochroną przed koronawirusem. Wyjątek stanowi jedynie użycie przyłbicy w połączeniu z maseczką, czyli forma podwójnego zabezpieczenia.

Konferencja ministra zdrowia miała miejsce w środowe popołudnie. Szef resortu w imieniu rządu przekazał nowe decyzje dotyczące obostrzeń dotyczących epidemii koronawirusa w Polsce.

Od soboty przyłbica tylko w połączeniu z maseczką. Będzie zakaz zasłaniania ust i nosa innymi sposobami niż maseczka

Jak informuje Radio Zet, rząd zdecydował się na zakaz zasłaniania ust i nosa inną drogą niż maseczka. Do tej pory dopuszczalne było ochranianie dróg oddechowych za pomocą części garderoby jak chusta, szalik, golf, kominiarka czy komin.

Co ciekawe, mimo licznych spekulacji i wypowiadanych m.in. przez profesora Andrzeja Horbana opinii rząd nie zdecydował się na wdrożenie nakazu noszenia maseczek FFP2 i FFP3 zamiast maseczek materiałowych.

Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia w rozmowie z Wirtualną Polską „nie ma odwrotu” w odejściu od zasłaniania ust i nosa innym sposobem niż maseczka.

„Wszędzie tam, gdzie dotychczas obowiązywało zakrywanie nosa i ust, tam nadal będzie taki obowiązek i będzie kategoryczny nakaz zasłaniania ust maseczkami” – wyjaśniał wcześniej rzecznik MZ, cytowany przez Radio Zet.

Przyłbica/Youtube @PL.WorkshopLife
Przyłbica/Youtube @PL.WorkshopLife
Przyłbica/Youtube @PL.WorkshopLife

Jak informował portal "Życie PL": PORUSZAJĄCE WYNIKI BADAŃ INSPEKTORÓW SANITARNYCH! OGROMNA WIĘKSZOŚĆ BADANYCH PRÓBEK DO TESTÓW JEST BRYTYJSKĄ MUTACJĄ. CORAZ WIĘCEJ ZAKAŻONYCH

Przypomnij sobie: ANIA Z „ROLNIK SZUKA ŻONY” OCENIŁA UDZIAŁ W PROGRAMIE. BYŁA PARTNERKA JAKUBA WYJAWIŁA, CO STAŁO SIĘ Z JEJ ŻYCIEM PO EMISJI. NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWDA NA TEMAT ZAROBKÓW W RESTAURACJACH MAGDY GESSLER WYSZŁA NA JAW. SZCZEGÓŁY POSTANOWIŁ WYJAWIĆ KUCHARZ, KTÓRY PRACOWAŁ DLA KRÓLOWEJ GASTRONOMII

Pisaliśmy również o: NADUŻYCIE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW. NA MSZY BYŁO AŻ 130 OSÓB WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDUJĄ OBOSTRZENIA. OŚWIADCZENIE PARAFII WYWOŁAŁO OBURZENIE. O CZYM MOWA