Jak informuje sanepid z Olsztyna, aż 70 procent przebadanych losowo próbek pobranych od osób zakażonych koronawirusem to nowa brytyjska mutacja. O sprawie poinformował serwis Interia. Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski inspektor sanitarny wyjawił, że inspektorzy sprawdzili 24 próbki pobrane od chorych mieszkańców powiatu olsztyńskiego i ostródzkiego, a także Elbląga. Wyniki testów są porażające!

Wygląda na to, że brytyjska mutacja koronawirusa zawitała do Polski na dobre. Az w 16 zbadanych próbkach wykryto brytyjską mutację, co daje 70 procent obecności tej odmiany SARS-CoV-2 w regionie. Jedna próbka jest niepewna.

„Bez wątpienia ten wariant wirusa w jakiejś części, pewnie znacznej, odpowiada za ilość zakażeń w regionie, która od wielu dni jest bardzo wysoka” – wyjawił Janusz Dzisko, cytowany przez Interię.

70 procent przebadanych w Olsztynie próbek koronawirusa to brytyjska mutacja SARS-CoV-2. Koronawirus szaleje w regionie

Jednak warmińsko-mazurski inspektor sanitarny przekonuje, że nie należy uogólniać wyniki badań na wszystkie próbki. Jest to jednak w jego opinii mocno niepokojący sygnał, również do tego, aby zaczął mapować cały region.

Jak wyjaśnił Janusz Dzisko, badanie pobranych od mieszkańców Warmii i Mazur próbek prowadziło europejskie laboratorium, które potwierdziło obecność brytyjskiej mutacji koronawirusa nazywanej B.1.1.7.

Rozlaniem się brytyjskiej i południowoafrykańskiej mutacji SARS-CoV-2 na całe polskie społeczeństwo obawia się rząd. Stąd pojawił się pomysł zaostrzenia wytycznych dotyczących zasłaniania ust i nosa, w tym rezygnacji Polaków z noszenia przyłbic.

Twitter
Twitter
Twitter

Jak informował portal "Życie PL": PRAWDA O PRZEJŚCIU AGUSTINA EGURROLI DO TELEWIZJI POLSKIEJ WYSZŁA NA ŚWIATŁO DZIENNE! WIADOMO JUŻ, DLACZEGO GWIAZDOR ZDECYDOWAŁ SIĘ NA TAKI KROK

Przypomnij sobie: PIOTR ŻYŁA NICZYM SPIDER-MAN? UWIELBIANY PRZEZ MILIONY POLAKÓW SKOCZEK NARCIARSKI POKAZAŁ SZTUCZKĘ Z TRENINGÓW. FANI SPORTOWCA WPADLI W ZACHWYT

Portal "Życie PL" pisał również: JAK CZUJE SIĘ BOGUMIŁA WANDER? LEGENDA TELEWIZJI POLSKIEJ W CORAZ TRUDNIEJSZEJ SYTUACJI. DO KIN TRAFIŁ FILM Z OSTATNIM WYSTĄPIENIEM PREZENTERKI

Pisaliśmy również o: MICHAŁ WIŚNIEWSKI NIE CHCE POKAZAĆ, JAK WYGLĄDA JEGO NAJMŁODSZE DZIECKO? SYN LIDERA ICH TROJE WRZUCIŁ DO SIECI ZDJĘCIE BRATA. CO STAŁO SIĘ POTEM