Od 1 stycznia 2021 roku wzrosła opłata za abonament RTV. Okazuje się, że w tym roku cena za abonament ponownie wzrosła. Ile wynosi?

Ile trzeba zapłacić za abonament RTV w 2021 roku?

Jak informuje portal wtv.pl, właściciele odbiorników telewizyjnych i radiowych w 2021 roku muszą być gotowi na kolejne wydatki. Opłata za abonament RTV, która jest uiszczana za posiadanie odbiornika pozwalającego na odbiór sygnału telewizyjnego lub radiowego, ponownie wzrosła.

Telewizor. Źródło: youtube.com
Telewizor. Źródło: youtube.com
Telewizor. Źródło: youtube.com

Jeszcze w 2020 toku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że wysokość abonamentu radiowo-telewizyjnego będzie wyższa.

Ceny ponownie poszły w górę

Użytkownicy odbiornika radiowego zapłacą teraz 7,50 zł miesięcznie, zaś za telewizor 24,50 zł. Lepiej jest zapłacić za dłuższy okres z góry. Jeśli uiszczona zostanie opłata za dwa miesiące z góry, radio będzie kosztowało 14,60 zł, a telewizor 47,50 zł.

Natomiast w przypadku zapłacenia z góry za trzy miesiące, opłata za radio wyniesie 21,60 zł, a za telewizor 70,60 zł. Jeśli zdecydujemy się na opłatę za sześć miesięcy z góry, radio będzie kosztować 42,80 zł, natomiast telewizor 139,70 zł.

Opłata. Źródło: youtube.pl
Opłata. Źródło: youtube.pl
Opłata. Źródło: youtube.pl

Najwięcej uda się zaoszczędzić płacąc na początku roku za całość. Wówczas użytkowanie radia kosztowałoby 81,00 zł, a telewizora 264,60 zł.

Opłatę za abonament RTV należy dokonać z góry do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.

To również może Cię zainteresować: CZTERDZIEŚCI LAT TEMU KSIĄŻĘ KAROL OŚWIADCZYŁ SIĘ DIANIE. NA JAW WYSZŁY ZASKAKUJĄCE FAKTY DOTYCZĄCE TEJ NIEZWYKŁEJ CHWILI

Portal „Życie” pisał również o: POWÓD PRZEPROSIN EWELINY PRZEZ DANUTĘ MARTYNIUK BYŁ ZUPEŁNIE INNY NIŻ TEN OFICJALNY? NOWE USTALENIA JEDNEGO Z DZIENNIKÓW, NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA UCZCIŁA PAMIĘĆ O MĘŻU. FANOM POLAŁY SIĘ ŁZY, TO OGROMNE WZRUSZENIE, PAMIĘĆ O PAWLE KRÓLIKOWSKIM NIGDY NIE ZGAŚNIE