Ostatnie pięć lat Agata Duda wykonuje rolę Pierwszej Damy. Za ten okres w mediach pojawiała się dosyć rzadko i mało udzielała wywiadów.

View this post on Instagram

#PAD #AKD

A post shared by Pierwsza Dama (@pierwszadama_akd) on

Dużo ludzi mieli też za złe żonie prezydenta Polski, że nic nie mówiła w znaczących dla społeczeństwa sprawach. Przełomem stał się wieczór wyborczy, w trakcie którego Andrzej Duda został po raz drugi wybrany na prezydenta RP.

W tej chwili Agata wypowiedziała się i wytłumaczyła, co się stało przyczyną tak długiego milczenia i braku aktywności, na którą wszyscy się od niej spodziewali.

"To był mój milczący sprzeciw wobec manipulacji, dezinformacji i kłamstwom, które występują w mediach" - stwierdziła Agata Duda.

Pierwsza Dama pewny czas prowadzi swój profil na Instagramie, gdzie udostępnia z wszystkim interesującym to, czym się zajmuję. Niedawno uczestniczyła w rozpoczęciu roku szkolnego w Łaskarzewie, by służyć wsparciem dla dzieci w tej ciężkiej sytuacji.

Internauci zauważyli jednak, że na profilu na Instagramie żony prezydenta ludzie nie mogą komentować publikacje, gdyż przez właścicielkę profilu taka funkcja została zablokowana.

Wygląda na to, że Pierwsza Dama poznała wiele negatywu od osób w przestrzeni medialnej, więc jej zdaniem było zachować możliwość dodawania komentarzy pod wpisami, jakie udostępnia.

Jak informował portal "Życie PL": Jak placówki radzą z powrotem do szkół po tyle miesiącach nauczenia zdalnego? Zajęcia już się rozpoczęły

Przypomnij sobie: Gwiazda została oszukana.Dominika Gwit ostrzega swoich fanów

Portal "Wiesz" pisał również: "Czas mija, smutek rośnie". Rozprawa rozwodowa Martyniuka młodszego