Zajęcia już się rozpoczęły. Pomimo mnóstwa przeciwieństwa rodziców, pedagogów i dzieci, rząd nie zmienił swoje postanowienie o kształceniu stacjonarnie w placówkach. Co spotkało dzieci po miesiącach nauczenia się zdalnego plus wakacjach? Ciężko wyobrazić.

W każdej placówce nadano obowiązek do samodzielnego przygotowania zasad, jakie zostaną wdrożone w szkołach. Rząd pojaśnił, że w związku z różnorodnością szkół (liczba klasy, dzieci itd.) nie mogą poradzić jedne wytyczne każdej placówce w Polsce. Władzy szkół wzięli obowiązek działania według układu zapewniający bezpieczeństwo podopiecznym. Większość dzieci pierwszy dzień szkoły mają już skończony. Co nowego spotkało uczniów w placówkach? Każdy momentpojawiają się więcej kłamliwych informacji.

Jak placówki radzą z powrotem do szkół po tyle miesiącach nauczenia zdalnego?

Minął dzień po rozpoczęciu roku szkolnego, a media już obiegły wiadomości, m.in. o odwołaniu zajęć stacjonarnych w placówkach. Na stronach portalu Radiopik.pl opublikowano wiadomość, że Szkoła Podstawowa w Unisławiu została zamknięta, ponieważ u jednego z pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kilkanaście osób skierowano na kwarantannę.

pixabay.com

- Dyrektor Zespołu Szkół w Unisławiu, pan Marek Jabłoński poinformował mnie, że jeden z pracowników szkoły, nauczyciel, wczoraj został poddany badaniu na obecność koronawirusa i dziś otrzymał wynik pozytywny. W związku z tym sanepid z Chełmna skierował na kwarantannę wszystkich pracowników, którzy mieli kontakt z tym nauczycielem. Zanim wicedyrektor została poddana kwarantannie zwróciła się do organu prowadzącego o wprowadzenie nauczania zdalnego, wyraziłem na takie rozwiązanie zgodę i czekamy na opinię z sanepidu - pojaśnił wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz.

Z podobną historią pojawiły się cztery placówki z woj. podkarpackiego. M.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach oraz Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej i Szkole Podstawowej w Biedaczowie odnotowano przypadki koronawirusu.

Wszyscy poddani zostali kwarantannie do czasu wykonania testów. W Urzędzie Gminy Leżajsk wdrożono wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz zastosowano zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku. Urząd Gminy Leżajsk funkcjonuje bez zmian - wytłumaczył tamtejszy urząd gminy.

pixabay.com

Następnie "Gazeta Wyborcza" informuje, że COVID-19 potwierdzono w rodzinie jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu. Postanowiono o przeniesieniu rozpoczęcia roku szkolnego na tydzień póżniej, czyli 8 września. Wynik badania otrzymano 31 sierpnia, zatem ucznie nie usłyszały jeszcze pierwszego dzwonka.

Nie mamy odgórnie narzuconej kwarantanny, ale wszyscy nauczyciele po konsultacji zdecydowali, że zachowają reżim sanitarny i ograniczą kontakty między sobą. Na razie czekamy na badania - powiedziała jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu.

Jak informował portal "Życie PL": Astrolog nazwał, kto zostanie głównym przegranym we wrześniu według znaku zodiaku

Przypomnij sobie: Najstarszy papież za cały czas. 93 lata życia Benedykta XVI

Portal "Wiesz" pisał również: "Czas mija, smutek rośnie". Rozprawa rozwodowa Martyniuka młodszego