Popularny aktor grający roli w produkcjach "Na Wspólnej" i "M jak miłość", także w filmie i serialu "Nad Niemnem" zmarł. Trwożna informacja pojawiła się w mediach Polski.


Aktor biorący udział w serialu oraz filmu "Nad Niemnem" odszedł. Trwożna informacja o śmierci aktora została podana przez jego córkę. Wstrząsające wiadomości pojawiły się w mediach. Udostępniono już data pogrzebu.

Odszedł aktor grający w filmie i serialu "Nad Niemnem"

Jerzy Zygmunt Nowak odszedł w wieku 80 lat. W serialu oraz filmu "Nad Niemnem" grał rolę Fabiana Bohatyrowicza. Uczestniczył także w mnóstwie innych produkcji. Pomimo tego występował także jako wybitny aktor teatralny.

O odejściu aktora miała powiadomić jego córka, która w nekrologu udostępniła wiadomość w sprawie uroczystości pogrzebowych. Jerzy Zygmunt Nowak zmarł 22 października, miał 80 lat. Mężczyzna miał też wnuków.

Z wiadomości udostępnionych w nekrologu wynika, że uroczystość pogrzebowa zaplanowana jest na 30 października 2020 roku o godz. 11.50. Pożegnanie organizowane będzie w kościele pw. św. Wincentego a Paulo przy Cmentarzu Bródnowskim. Po mszy ciało zmarłego zostanie odprowadzone do grobu.

Jerzy Zygmunt Nowak był członkiem spółdzielni Mieszkaniowej "Gocłą-Lotnisko", uczestniczył też społecznie, a również wydawał miejscowe gazetki. Miał studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi, które sfinalizował w 1968 roku.

W latach 1960-63 studiował na Wydziale Operatorskim w tej samym Uniwersytecie. Wiele obywateli pamiętają go z wcielenia w Fabiana Bohatyrowicza w "Nad Niemnem", jednak uczestniczył także w wielu różnych projekcjach. Była możliwość widzieć go w serialach "Blisko coraz bliżej" czy "Pogranicze w ogniu", jednak też we współczesnych serialach: "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej" czy "Kryminalni".

Aktor pragnął tworzyć karierę na aktora kabaretowego, na żal przekreśliła mu drogę cenzura. Informacje o jego śmierci opublikowano m.in. na stronie Filmy polskie lat 1945-1989 na Facebooku.

- Smutna wiadomość. Dziś w nocy zmarł w wieku 80 lat aktor Jerzy Zygmunt Nowak. W l. 1960-63 studiował na Wydziale Operatorskim, w 1968r. ukończył studia aktorskie. W l. 1968-77 występował w teatrach wrocławskich, w kolejnym sezonie w Białymstoku, a od 1978r. grał w Warszawie. Przez jeden sezon (1991/92) był aktorem Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. W filmie występował dużo, zazwyczaj były to epizody ale zdarzały się też większe role. Znany głównie z roli Fabiana Bohatyrowicza w filmie i serialu "Nad Niemnem" - napisano w publikacji na Facebooku.

Informacja o odejściu Jerzego Zygmunta Nowaka wywołała smutek jego uwielbieńców. Aktor był bardzo miał wielki talent, którego śmierć jest wielką stratą dla kultury polskiej kultury teatralnej.

Jak informował portal "Życie": Marzy mi się własny dom poza miastem, duża rodzina, ale w takich warunkach po prostu nie da się zaplanować swojego życia i wydatków